Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Romek Romek

12
1109 Posts
1109
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: swobodne wypowiedzi dla wszystkich...
2/28/2010 5:57:05 PM
postaram sie nie dawac wiecej paradokumentów bo niektórym mogą w głowie namieszac..hi hi choc sa przedstawione przekonywujaco..la la la.:)))
+0
3/3/2010 5:08:57 PM

A oglądałeś "Czeski sen"? Daje do myślenia :)

Właśnie skończyłam oglądać włoski film "Boski".
Filmowy portret Giulio Andreottiego, jednej z najbardziej niezwykłych postaci XX wieku. Związany z chrześcijańskimi demokratami, Andreotti był głównym rozgrywającym na włoskiej scenie politycznej, przez lata pełniącym różne funkcje w rządzie Italii: był ministrem w kilku rządach, trzykrotnie powierzono mu tekę premiera. Wytrawny polityk i człowiek zagadka, potrafił lawirować pomiędzy stawianymi mu zarzutami ze strony mediów i mimo wielu procesów utrzymać się na powierzchni.

Ogląda się go dosyć trudno... Potrzebny jest spokój i koncentracja.
Ale warto - ze względu na ujęcie włoskiego, politycznego świata lat 90-tych - mentalność Włochów, mafia...

Wspaniała muzyka :)

+0
3/12/2010 12:32:11 PM

"Księga ocalenia" (2010)

Film warto obejrzeć..., choć nie jest dla mnie rewelacyjny.

Świat, który uległ zniszczeniu (nie ma konkretnej informacji dlaczego tak się stało, mówi się o ogniu z nieba) nie daje szczęścia zyjącym ludziom. Niewielu jest "starszych". Jest młode pokolenie, które niewiele wie o przeszłości, nie umie czytać...
Ludzie, aby przezyć, próbują róznych sposobów. Począwszy od rozboju na obcych do jedzenia ludzi. Woda jest bardzo cenna...
I w tym złym świecie jest dobry człowiek, który chce dojść w konkretne miejsce na zachodzie, bo tak powiedział mu Głos i niesie w to miejsce szczególną ksiązkę.
I jest tez zły człowiek, który chce dla siebie ową szczególną ksiązkę, bo wie, ze mając ją będzie mógł "manipulować" ludźmi.

Film..., daje nadzieję, ze mając wiarę mozna wiele zdziałać, choćby był do tego potrzebny czas.

+0
3/12/2010 9:33:32 PM

"Nasza niania jest agentem" (2010)
Film reklamowany jako - komedia sensacyjna z szalonym Jackie Chanem to doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Komedią jest. Sensacja w filmie jest. Ale jest tez "ale".
Jak bardzo szanuję Jackie Chana, tak nie jestem zachwycona tą produkcją. I nawet "mini-romans" nie pomoze...
Fakt - film rodzinny, moze się podobać.
Ale... jest bardzo przewidywalny, a nawet powiedziałabym powierzchowny w treści.
Połączenie "Bonda - sprzedawcy długopisów" z "Małymi agentami".
Tytuł tez mi nie przypadł do gustu - lepszy byłby "Nasz sąsiad jest agentem" lub "Chłopak mamy jest agentem".
Fakt - Jakie pokazuje kilka sztuczek swoich umiejętności, ale większość mnie nie zachwyciła. Wolę go w innych rolach.

+0
3/13/2010 6:56:27 PM

"Pozdrowienia z Paryża" (2010)

Szukając nowego filmu do obejrzenia wybieram dwa sposoby. 1. Czytam recenzje 2. Oglądam, bo spodobał mi się tytuł.
Tym razem - wybrałam film ze względu na tytuł i to ten angielski "From Paris with love". Uznałam, że film powinien być dobry na piątkowe popołudnie. Troszkę mnie tylko dziwiło skąd Travolta w... jakimś romansowym filmie.
No i... spotkało mnie mnóstwo niespodzianek :)

1. Jest to film akcji. Jakkolwiek nie staram się takich filmów oglądać - tak tym razem bardzo się cieszę, że obejrzałam.
2. Travolta jako agent jest NIEZWYKŁY. Rola dla niego. Łysy, luzacki Amerykanin pojawiający się w Paryżu, wprowadzający niesamowity chaos gdziekolwiek się pojawi i mnóstwo konsternacji w paryskim partnerze.
3. Film mający mnóstwo zaskakujących momentów, sporo dowcipnych dialogów i sytuacji, brawura na drodze... i na szczęście trup nie kładzie się co chwila, jak to często w tego typu filmach bywa.
4. Reżyser (od słabej "13 dzielnicy") Pierre Morel tym razem pokazał klasę i z niecierpliwością będę czekała na jego kolejną produkcję.

POLECAM z czystym sumieniem.

+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced