Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
RE: swobodne wypowiedzi dla wszystkich...
3/14/2010 9:34:38 AM

Agora (2009)

No to na ekrany kin weszła "Agora".
Akcja "Agory" rozgrywa się w Egipcie w IV wieku naszej ery. Głównym bohaterem jest Davus (Max Minghella), niewolnik zakochany w swej pięknej pani, adeptce filozofii i astrologii z Aleksandrii - Hypatii (Rachel Weisz). Jest to czas wielkich przemian - rozwija się chrześcijaństwo. Podczas gdy Hypatia ze wszystkich sił stara się uratować od zapomnienia wiedzę starożytnego świata przed nową religią, Davus jest rozdarty pomiędzy miłością do swej pięknej pani a pragnieniem wolności, którą mogłoby mu zapewnić przejście na chrześcijaństwo.

Film zdecydowanie wart obejrzenia.
Moze wątek polityczny jest odrobinę "pocięty", ale wątek zycia, myślenia Hypatii (filozofki i matematyczki z Aleksandrii) został przedstawiony bardzo ciekawie. Pamiętać trzeba, ze nie zostało zbyt wiele informacji o tej niezwykłej kobiecie, która nie rozrózniała ludzi ze względu nma wiarę, która poświęciła bycie zoną i matką, aby uczyć i poznawać świat wokół siebie. Zginęła śmiercią niezwykle tragiczną.
Niektórzy mówią , ze jest to film antychrześcijański, bo pokazuje jak niezwykle mściwi byli chrześcijanie...
Muzyka wspaniała, ciekawy montaz poszczególnych scen w połączeniu z kulą ziemnską... Świetna gra głównej aktorki.
Film o miłości, wolności słowa i walki o swoje przekonania.

+0
Romek Romek

12
1109 Posts
1109
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
3/16/2010 8:58:43 AM
hej Lili.:))fakt czeskiego snu nie ogladałem...ksiega ocalenia wypowiadałem sie o tym filmie na wczesniejszych stronach,tak jak i o spy next door..:))ale miło usłyszec inną opinię..:)))Pozdrowienia z Paryża..fakt niezaprzeczalny,uchachałem sie na tym filmie i zupełnie milusio się oglądało...nie zdążyłem przed toba wkleic opini bo mało ostatnio uzywam kompa..:)))ale również polecam ten film...totalna rozrywka warta obejrzenia dwukrotnego..:)))LEGION;to historia Apokalipsy zgoła odmiennej od tej, jaką prezentuje Biblia. Oto aniołowie zstępują na ziemię, by na rozkaz Boga zgładzić całą ludzkość. Ratunkiem dla homo sapiens okazuje się nienarodzone jeszcze dziecko (mesjasz?), które z pewnością stanie się daniem głównym skrzydlatych drani. Na szczęście jeden z archaniołów buntuje się i ma zamiar bobaska ocalić. ..FILM MOŻE NIE JEST AŻ TAK STRASZNY ALE PARĘ EFEKTÓW JEST ŚWIETNYCH,haaa jedno wpadnie naprawde w pamięc ,to niesamowita muzyka ze śpiewajacymi hurami..masakra,totalny majstersztyk,w połączeniu z obrazem
+0
3/20/2010 8:10:33 PM

:) Pamiętałam, ze obejrzałeś "Księgę ocalenia", ale o "niani" mi umknęło ;)

A oglądałeś Travoltę w "Starych wygach". Tam juz mnie nie zachwycił... :(

Nastawiam się do obejrzenia "Legionu", ale zwiastun i opinie w necie mnie nie "poruszyły"...
Moze ta muzyka mnie skusi...

+0
3/22/2010 3:29:23 PM

Obejrzałam "Legion"...
Hmm... muzyka jest świetna... I to chyba jedyna rzecz, która mi się podobała :)

A nie... jeszcze babcia - wampirzyca ;)

W ogóle miałam skojarzenia do "Nocy zywych trupów" ;) Za duzo "krwistych rozwiązań", za mało skrzydlatych aniołów... Liczyłam, ze będzie ich o wiele, wiele więcej.

:)

+0
3/22/2010 5:18:54 PM

"New York, I love you" (2009)

Film bardzo podobny w realizacji do "Zakochanego Paryza"

12 opowieści o miłości... Zadnej specjalnej egzaltacji, zadnego specjalnego wymyślania... Sytuacje, które z ogromną dozą prawdopodobieństwa mogły mieć miejsce... Mamy miłość, zauroczenie... jest młodość i małzeństwo z 63-letnim stazem... Jest radość i smutek...

Film wart obejrzenia.

Film poświęcony brytyjskiemu rezyserowi filmowemu - Anthony Minghella (Oscar za "Angielskiego pacjenta").

+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced