Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
RE: swobodne wypowiedzi dla wszystkich...
3/24/2010 8:25:45 PM

Hachiko: A Dog's Story (2009)

POLECAM :)
Film familijny, niezwykły, ciepły :)
Czemu nie udało mu się wejść do 10-tki nominowanych do Oscara??

Profesor Parker Wilson (Richard Gere) na dworcu kolejowym znajduje szczeniaka. Szukając dla niego nowego domu, nieoczekiwanie tworzy się pomiędzy nimi niezwykle silna więź. Pies Hachiko codziennie o tych samych godzinach odprowadza i oczekuje swojego właściciela na dworcu.

Film oparty jest na prawdziwej historii, która miała miejsce w Japonii. Pies wabiący się Hachiko (rasy Akita) zawsze odprowadzał swojego pana na dworzec i przychodził po niego gdy ten wracał z pracy. Pewnego dnia niestety profesor zmarł na uczelni. Pies mimo to przez 10 lat ( do swojej śmierci ) codziennie przychodził na dworzec i czekał z utęsknieniem.
Japończycy obchodzą każdego roku święto ku czci Hachiko i wystawili mu pomnik.

Niezwykła muzyka Kaczmarka (Oscar za "Marzyciela")

+0
Romek Romek

12
1109 Posts
1109
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
3/28/2010 7:54:41 AM
Tooth fairy(dobra wrózka,zębowa wróżka)Komedia familijna o zawodniku hokeja, który zmuszony zostaje przyjąć rolę "wróża zębowego" - dobrej wróżki, która daje dzieciom prezenty w zamian za wypadające mleczne zęby. W rolach głównych: Dwayne Johnson ("Doom", "Król Skorpion"), Ashley Judd ("Podwójne zagrożenie", "Kolekcjoner") i Julie Andrews ("Dźwięki muzyki" - Oscar, "Pamiętnik księżniczki"). Reżyseria: Michael Lembeck ("Śnięty Mikołaj 2", serial TV "Przyjaciele").Zczystym sercem polecam,film pełen uroku dla całej rodziny,masę przezabawnych sytuacji,mnie sie pycho cieszyło bardzo na tym filmie,nawet miałem skojarzenia z piotrusiem panem..ale tylko leciutkie,koniecznie trza obejrzec,KONIECZNIE
+0
Anna Bąk

18
361 Posts
361
Invite Me as a Friend
Top 50 Poster
4/1/2010 6:31:38 PM
nie oglądałam.ale widzę ze ciekawy;)
+0
4/5/2010 6:22:33 AM

"Zębowa wrózka" moze być. Familijne kino. Uśmiech na twarzy się pojawia :)

A skoro o kinie familijnym - to: "Zamki na lodzie" (2010).
Film dający nadzieję, ze mozna przezwycięzyć siebie, przekroczyć granicę niewiary w swoje mozliwości...
Dory film do dyskusji nad realizacją marzeń :)

Oglądałam "Wyspę tajemnic".
I... właśnie się zastanawiam jak mam o nim napisać.

Zakończenie mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się go.
Zresztą wydaje mi się, ze film mozna interpretować minimum dwiema wersjami...
Właściwie to dobrze..., bo film jest "niedosytem". Człowiek wciąz myśli co było prawdą co fikcją... Nie daje spokoju.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi...
I chyba szczególnie dlatego powinno się go obejrzeć.

Film nakręcono na podstawie ksiązki i zastanawiam się czy nie powinnam po nią sięgnąć...

+0
4/5/2010 7:06:41 PM
Moze to nieodpowiedni czas na oglądanie produkcji o Świętach Bozego Narodzenia..., ale zrobiłam sobie wieczorny "zajączkowy" prezent i wreszcie obejrzałam najnowszą "Opowieść wigilijną". Nie mogłam się do niej zabrać wcześniej.
I... załuję, ze jednak znalazłam czas na ten film.
Jednym słowem - nudny.

Myślałam, ze moze jest to wynik znajomości treści. Ale uznałam, ze nie. Tym bardziej, ze w grudniu wybrałam się do teatru, aby obejrzeć ów świąteczny spektakl - i tam wcale się nie nudziłam, bo rezyser mnie zaskoczył kilkoma pomysłami.

Rezyser filmowy - nie zaskoczył mnie. Jeśli nie musimy - nie oglądajmy.
Nie dam zwiastunu!
+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced