Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
RE: swobodne wypowiedzi dla wszystkich...
4/9/2010 1:56:32 PM

Personal Effects/W obliczu przeznaczenia (2009)

Po stracie członków rodziny, zarówno Linda (Michelle Pfeiffer) jak i Walter (Ashton Kutcher ) próbują poradzić sobie z ich przeznaczeniem.
Odnajdują siebie nawzajem i łacząca ich strata bliskich, ból i frustracja wkrótce przeradza się w uczucie między nimi. Syn Lindy nie potrafi sobie poradzić ze stratą swojego ojca i schodzi na złą drogę, ale znajduje pomoc w osobie Waltera, który pokazuje mu jak ma sobie poradzić ze złością.

Film o trudnej drodze do przebaczenia winowajcy/mordercy.
Film o szukaniu swojej drogi bez bliskiej osoby, która nagle odeszła.

Choć troszkę przegadany, powolny... to warto zobaczyć.

+0
Romek Romek

12
1109 Posts
1109
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
4/18/2010 11:20:38 AM
"GREEN ZONE", którego akcja rozgrywa się podczas pierwszych chaotycznych dni wojny w Iraku, kiedy to nikomu nie można było ufać, a każda decyzja mogła skończyć się nieprzewidywalnymi konsekwencjami. Podczas prowadzonej przez Stany Zjednoczone okupacji Bagdadu w 2003 roku, starszy chorąży Roy Miller i zespół inspektorów wojskowych zostają wysłani w celu odnalezienia broni masowej zagłady, która jak wierzono miała być składowana na irackiej pustyni. Przemieszczając się z jednego zabezpieczonego minami miejsca – pułapki na drugie, żołnierze w trakcie poszukiwania śmiertelnych odczynników chemicznych natykają się na zawiłe próby zatajenia prawdy, które zmieniają cel ich misji. Działając wśród agentów wywiadu kierujących się sprzecznymi motywami, Miller szuka odpowiedzi, które albo zniosą reżim, albo doprowadzą do eskalacji działań wojennych w tym zapalnym rejonie. Znajduje najbardziej zawodną broń - prawdę. Film świeeetny,jak to korupcja i prywatne interesy biorą górę nad rozumem i celem wojny irackiej,brudna walka szpiegów,dogadywanie się z irakijczykami,film w dodatku nasączony adrenaliną i praktyucznie ciągłą akcją(porównał bym do helikoptera w ogniu)z tym ze mniej strzelaniny jak w tamtym obrazie a nacisk połozony na inne obszary gdzie naprawdę trudno oderwac wzrok od ekranu..:)))koniecznie polecam-dawno nie widziałem tak dobrego obrazu polityczno-wojenno-szpiegowskiego....juuuuupi,ma u mnie 9,5 punkta..
+0
Romek Romek

12
1109 Posts
1109
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
4/18/2010 5:51:48 PM
hmm no tak Liliano,wyspa tajemnic nie za bardzo mnie wciągneła...aleee...hmm dzieki za zamki na lodzie postaram sie luknąc na to prędziutko..he he mamy podział hi hi ty od kina psychologicznego a ja od rozrywkowego z czasową zamiana ról z naszej strony hi hi hi.....miłego ogladania filmu wklejonego post wczesniej..:))))
+0
4/19/2010 7:04:41 PM

Bo "Wyspa tajemnic" jest odrobinę specyficzna, ale ze względu na rezysera i odtwórcę głównej roli - warto zobaczyć.

Myślę, ze masz rację Romku :) Chyba najczęściej sięgam po filmy, które pozwalają spojrzeć głębiej na zycie to na ekranie i na własne :)
I skoro o tym mówię to polecam "Max & Marry".
Animacja, ale niezwykła. Ciekawa jestem czy się spodoba.
Osobiście odnalazłam w niej wiele mądrości związanych z zyciem, przyjaźnią... :)

+0
4/20/2010 7:39:53 AM

"Green zone" obejrzałam.
Fakt - sama nie sięgam po kino akcji, ale polecane warto zobaczyć.

Muszę przyznać, ze parę momentów mnie zaskoczyło..., a ogólnie film trzymał w napięciu.
Co prawda nie wiem czy tak łatwo w armii amerykańskiej (jakiejkolwiek armii) wykonywać coś co się chce, a niekoniecznie same rozkazy..., ale dązenie do celu głównego bohatera dające inne odpowiedzi w związku z wojną jest godne podziwu :)

+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced