Menuerror This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Zabawy dla dzieci
1/25/2010 5:49:32 PM

Dzisiejsi rodzice bardzo wcześnie "wrzucają" dzieci w różne sytuacje społeczne, żeby się przyzwyczajało do bycia w grupie. Czy to ma sens?


Zależy, jak to się odbywa. Jestem zdania, że te dzieci, które przed przedszkolem biorą udział w jakichś zajęciach, ale w obecności swoich rodziców, szybciej uczą się funkcjonowania w grupie. Jest to szczególnie ważne, kiedy zamierzamy posłać do przedszkola malucha, który nie ma jeszcze trzech lat. Jeśli zajęcia nie wchodzą w grę, niech to będzie chociażby plac zabaw. Ale trzeba mu towarzyszyć w zabawie, pokazywać, co może zrobić, uczyć, jak ma się zachowywać wobec rówieśników.

Źródło

+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Zabawy dla dzieci
1/25/2010 5:51:33 PM

Jak jeszcze można ułatwić dziecku debiut przedszkolny?


Zdarza się, że rodzice pierwszego września zostawiają dziecko w przedszkolu na osiem godzin i zastanawiają się, dlaczego na drugi dzień płacze. A czy potrafi samo włożyć buty? A czy potrafi samo jeść? Obsłużyć się w łazience? Dziecko, które idzie do przedszkola, musi już być w miarę samodzielne. Mieć za sobą doświadczenia z przebywaniem pod opieką innych dorosłych, nie tylko mamy. Warto, żeby dwulatek zostawał czasem z tatą, z babcią, z inną mamą... Dopiero jeśli dziecko w miarę dobrze znosi takie rozstania, można się zastanawiać nad przedszkolem. A jego wybór nie powinien być uzależniony od ilości zajęć dodatkowych, ale od jakości opieki. Bo dla dziecka liczą się najbardziej nie żadne zajęcia, nawet nie koledzy i nie piękne zabawki, tylko jego pani.

Źródło
+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Zabawy dla dzieci
1/30/2010 8:21:19 PM

Zabawa z grzechotkami

rodzaj zabawy:edukacyjna
miejsce zabawy:dom
liczba uczestników:nieograniczona
minimalny wiek uczestników:1


Siadamy na podłodze i bierzemy do obu rąk grzechotki,tak aby każdy uczestnik miał w każdej ręce po jednej grzechotce. I wszyscy razem mówimy głośnoooooo i grzechoczemy grzechotkami ile sił w rączkach, następnie mówimy cichoooooooo i przestajemy grzechotać. Początkowo dziecko nie rozróżnia, kiedy ma być głośno i chicho i grzechocze jak mu się podoba, ale po kilkunastokrotnej zabawie dziecko bawi się świetnie, potrafi nie grzechotać gdy mówimy cicho i grzechotać gdy mówimy głośno. Przydaje się to potem w codziennym życiu, bo dziecko rozpoznaje znaczenie tych słów.
Dzieci uczą się rozpoznawać ciszę i hałas, zabawa poprawia koordynację ruchową i dzieci dostrzegają, że maja wpływ na hałas i ciszę.

autor: Angelika Gierasimiuk-Cholewa
Źródło

+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Zabawy dla dzieci
1/30/2010 8:23:16 PM

Puzzle

rodzaj zabawy:towarzyska
miejsce zabawy:dom
liczba uczestników:nieograniczona
minimalny wiek uczestników:0


Pocztówkę rozcinamy na kilka części. Im dziecko starsze, tym części może być więcej, a następnie wspólnie układamy, aż powstanie cały obrazek. Na koniec możemy przykleić powstały obrazek na kartkę.

autor: Agnieszka Pyka
Źródło
+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Zabawy dla dzieci
3/27/2010 5:36:04 PM

Przyjęcia dla dzieci - kids party, kinderbal

Często rodzice nie wiedzą jak zorganizować swojemu dziecku przyjęcie z okazji urodzin czy imienin, bądź też nie mają na to czasu i jakże często decydują się na wizytę w lokalu z niezdrowym jedzeniem. Szkoda bo dziecięce uroczystości, ciekawie przygotowane, sprawiają im wiele radości i często bywaja niezapomniane.

W modzie jest organizowanie urodzin poza domem, ewentualnie wynajęcie clowna. Impreza w McDonaldsie to też mało oryginalny pomysł. Plastikowe talerze, kubki, surowy lokal czasem jedynie odrobine ozdobiony a na koniec zwiedzanie zaplecza. Czy tak powinno wygladac przyjęcie dla dziecka?

W czasie każdej imprezy dla najmłodszych najważniejsze jest, żeby dzieci nie zaczęły się nudzić. Nie chodzi tu oczywiście o zmuszanie do zabaw w stylu "no pobawcie się w COŚ", trzeba dzieciom zaproponować zabawy i konkursy. Planując takie przyjęcie trzeba wcześniej zaplanować listę gości, zaplanować poczęstunek, kupić balony, drobne prezenty na nagrody, udekorować odpowiednio pokój i przede wszystkim zaplanować zabawy. Pamiętaj też o wcześniejszym przygotowaniu i dostarczeniu zaproszeń, na których w razie takiej potrzeby możesz umieścić informację o ubraniu dzieci w odpowiedni strój bo planowane są np. zabawy z farbami.

Przyjęcie dla dzieci krok po kroku


1. Zaplanuj datę przyjęcia odpowiednio wcześniej
2. Najlepiej już miesiąc wcześniej wszystko zaplanuj aby mieć czas na przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów.
4. Wybierz temat - może byc związany z zainteresowaniami dziecka, z ulubioną bajką czy książką lub z porą roku w czasie której organizowana jest zabawa. Oczywiście temat musi być odpowiedni do grupy wiekowej. Możesz też urządzić bal bez tematu przewodniego.
5. Wydatki - zaplanuj co będzie Ci potrzebne i zastanów się ile to będzie kosztować, może warto coś zmienić aby zmieścić się w zaplanowanym budżecie. Pamiętaj, że nie musisz wydawać fortuny, wszystko można zrobić tańszym kosztem a dzieci i tak będą zadowolone.
6. Lokalizacja - przemyśl gdzie zorganizujesz przyjęcie. Jeśli planujesz zabawy, które wiążą się np. z malowaniem farbami to pamiętaj, że Twój piękny pokój może trochę ucierpieć. Lepiej znajdź odpowiednie miejsce. Bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie zabawy na wolnym powietrzu.
Z pokoju, w którym będą bawić się dzieci, zabierz wszelkie szkła i doniczki z kwiatami. Jeśli impreza będzie huczna, z tańcami, dobrze jest uprzątnąć zbędne meble, a zamiast krzeseł umieścić w pokoju poduszki. Stół z jedzeniem najlepiej postawić przy ścianie – na środku będzie dzięki temu więcej miejsca do zabaw i tańców.
7. Pamiętaj o wcześniejszym rozdaniu zaproszeń. Pamiętaj aby każde imienne zaproszenie włożyć do koperty. Goście powinni je otrzymać najpóźniej na tydzień przed imprezą. Rodzice maluchów muszą mieć czas na zaplanowanie wizyty w naszym domu.
8. Plan przyjęcia - najlepiej jeśli przyjęcie składa się z czterech części: powitanie - gry, zabawy, konkursy - poczęstunek - zakończenie. Pamiętaj aby nie organizować zabaw czy konkursów pod koniec przyjęcia bo byłoby przykro dziecku po które rodzice przyszli nieco wcześniej.


Źródło+0


My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced