Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
RE: Jak Odmłodzić Polonię
6/8/2008 9:19:15 PM

Quote:

W ODPOWIEDZI NA ZAINTERESOWANIE ForumMlodzizowym - o ile wiem KPK jest tym zainteresowane i ma zamiar w pazdzierniku zorganizowac Konferencje Mlodziezowa a wiec prosze zglosic sie w tej sprawie do naszego Prezesa Wladyslawa Lizonia. KPK uczestniczyło w konferencji w Ottawie ktorej bylam współorganizatorem jako dyrektor Canadian Ethnocultural Council. Uczestniczyli w tym formę delegaci mlodziez z roznych grup etnicznych a miedzy innymi jeden delegat KPK i delegatka Federacji Polek razem z VP-KPK i moja osoba- podjelismy wtedy decyzje ( w sierpniu 2007) ze takie Forum Mlodziezowe jest  potrzebne i stad decyzja KPK aby to Forum odbylo sie w czasie naszego Walnego zjazdu w pazdzierniku 2008 w Mississauga

Pani Yvonne,

Najpierw chciałbym gorąco przywitać Panią na naszym forum. Już od jakiegoś czasu zachęcam naszych lokalnych działaczy do włączenia się do dyskusji, ale ciągle dostaję odpowiedzi że temat młodych należy pozostawić młodym.
Z jednej strony to na pewno prawda ale z drugiej strony kto ma przekazać tej młodszej generacji wartości które są ważne dla Polaka czy polskości. Są pewne wartości historyczne, patriotyczne, prestiżowe, jak też istnieje pewna odpowiedzialność za przekaz tych wartości do młodszego społeczeństwa.

Do młodych ludzi urodzonych w Kanadzie, którzy powinni być dumni ze swojego pochodzenia i być zainteresowani w poznawaniu swojej historii i dziedzictwa. Nie powinni oni zapominać skąd pochodzą.

Jestem bardzo zaszczycony że zechciała Pani zawitać na naszym portalu i zaoferować swoją opinię.

Mam nadzieje że nasz portal stanie się miejscem komunikacji Polonii w lokalnych miejscach jak też na skali całego kraju a później świata.

Pani wspomina of forum w październiku.
Mam pytanie. Kto jest zaproszony do tego forum?

Są to sami działacze polonijni, czy też przedstawiciele młodzieżowi?
Czy są zaproszone media Polonijne?

Bogdan Fiedur

Prawda może być znaleziona tylko przez tych, którzy są na tyle pokorni że mają zdolność rozważania to czego nie preferują
http://www.bogdanfiedur.info
+0
6/9/2008 9:54:09 AM

Quote:

Pani Yvonne,

Już od jakiegoś czasu zachęcam naszych lokalnych działaczy do włączenia się do dyskusji, ale ciągle dostaję odpowiedzi że temat młodych należy pozostawić młodym.

Hmmmm, Jezeli istniejace organizacje polonijne twierdza ze temat mlodych nalezy zostawic mlodym, to nie pozostaje nic innego jak porzucic te dyskusje i niech polonijne organizacje wygina smiercia naturalna.

Oczywiscie zgadzam sie z tym zeby mlodziez wziela inicjatywe w swoje rece ale te istniejace organizacje musza przekazac dzialalnosc w mlode rece, i robic cos, dazyc do tego aby ta mlodziez jednoczyc.

Mowiac, "niech mlodziez cos zrobi", automatycznie przekreslamy cala inicjatywe z gora. Mlodziez zrobi ale trzeba im do tego stworzyc warunki, pokazac droge, zachecic.

Tutaj Pani Yvonne podala nam ciekawa informacje na temat forum KPK. Ja jestem takim forum zainteresowany.  Trzeba poszukac wiecej informacji na ten temat.

+0
6/11/2008 9:58:44 PM

Myślę że nasze rozmowy przynoszą żniwo.

Paweł Pecold zaproponował konkretną inicjatywę, która znajdzie gwarantowane poparcie młodzieży.

Naszym zadaniem będzie dotarcie z tym pomysłem do jak największego grona.

Tutaj jest link do dyskusji, którą Paweł rozpoczął ogłoszeniem pomysłu.

Bogdan Fiedur

Prawda może być znaleziona tylko przez tych, którzy są na tyle pokorni że mają zdolność rozważania to czego nie preferują
http://www.bogdanfiedur.info
+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced