Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
RE: Bez tematu...
5/25/2008 11:00:52 PM

No wlasnie..." Tajemnica Szyfrow".  Musze sprawdzic. Moze na TV Polonia mozna ogladac. Bo chyba jeszcze kupic na DVD sie nie da.

+0
5/27/2008 11:43:32 AM

Witam ponownie. Konkretnie chodzi o serial "Tajemnica twierdzy szyfrów". Rzeczywiście jest pieknie zrobiony jesli chodzi o rekwizyty, plenery (zamek Czocha i Ksiaz - zawsze chcialem tam pojechac, ale trudno pociagiem :), samochody i mundury (udzial bralo  tam chyba az szesc grup rekonstrukcyjnych). Jest to tez pierwszy polski serial nakrecony w technice HQ, wiec jesli ktos ma taki telewizor, to bedzie sie niezle bawil :) Ale generalnie jest troche nudny. Bardziej polecam juz ksiazke Boguslawa Woloszanskiego "Twierdza szyfrow", na podstawie ktorej nakrecono serial. Na TV Polonia lecial juz w tamtym roku, ale w polskich wypozyczalniach powinni miec.

Jesli chodzi o Miernickiego, to jego wczesne dokonania pod haslem "Pan Samochodzik" sa tragiczne. Z Pawla Danca robil jakiegos lobuza, ktory mial satysfakcje, ze komus przylozyl z kopa, a na zakonczenie ksiazki "napuscil" na tabor cyganski grupe dresiarzy i wysadzil go w powietrze. Ale pozniej "znormalnial", widocznie czytelnicy sie skarzyli. Z pierwszej reki wiem, ze wydawnictwo bedzie kontynuowalo wspolprace juz tylko wlasnie z Miernickim. Czeka nas wiec mnostwo zagadek z II wojny, ale to co ostatnio napisal czyta sie dobrze :) Czytalem tez troche Tomasza Olszakowskiego (naprawde Andrzej Pilipiuk, ktory napisal m.in. przygody Jakuba Wedrowycza - polecam :) Olszakowski z kolei robil z Danca naukowca, ktory madrzyl sie na kazdym kroku. Znam jego "Pan Samochodzik i zaginiony pociag", nawet niezle, ale malo klimatu "samochodzikowego". Szumski tez byl OK (juz nie zyje), ale on tez napisal m.in. "Testament rycerza Jedrzeja", ktore jest wydane pod nazwiskiem Nienackiego. Nie polecam, bo nie da sie czytac :( Za to "Bursztynowa komnata" jest fajna.

"PItbull" tez jest o policjantach, ale rezyseruje Patryk Vega. Ten czlowiek zrobil poprzednio duzo filmow dokumentalnych o polskiej Policji i teraz niczego nie upieksza i stawia na realizm. W Pitbullu gliniarze jezdza starymi polonezami, a nie luksusowymi wozkami, na komendzie sypie sie tynk ze scian, wszyscy siedza w jednym pokoju, policjanci zarabiaja kiepsko, jeden dorabia jako stroz na parkingu, informacje biora od mafii, pija z nimi wodke itd. Ten i "Glina" podobaja mi sie najbardziej.

"Nie Po Linii" fajna gra muzyke - ostatnio w Woodstocku :)

Pleban

+0
5/28/2008 11:42:00 PM

Czesc Pleban!  Ogladales mecz Toronto FC vs. Montreal Impact?  Mimo ze normalnie kibicuje Toronto, tym razem chcialem aby Montreal Wygral! :-))).

Czy ogladales jakies z Woodstockowych DVD?  Mi sie wydaje ze sa niezle... Ja mam i lubie DVD tych zespolow (Armii jeszcze calego nie ogladalem):

Maleo Reggae Rockers

Vavamuffin

Indos Bravos

Armia

... Ktore DVD tobie (Wam :-) ) sie podobaja?

+0
5/30/2008 10:56:15 AM

No siema. Montreal Impact to piłka nożna? Przyznam, że nie oglądałem, w ogóle mało oglądam telewizji. Z Woodstockowych DVD mam tylko "Najgłośniejszy Film Polski", czyli zapis festiwalu z 2002 roku. Także siła rzeczy ten mi się najbardziej podoba :) Polecam, chociaż myślę, że oddaje najwyżej 30% tej atmosfery, to jednak jest spro gagów, ciekawych kapel i jajcarskich "castingów" :)

W nowym "Nie Po Linii" będzie trochę o zespołach, które zagrają na tegorocznym Woodstocku i dla Ciebie też coś się znajdzie - lubisz góralskie reggae?? ;)

Pleban

+0
5/31/2008 1:45:04 PM

No czesc! To DVD z 2002 roku brzmi ciekawie... Jest takim pierwszym wgladem w fenomenon "Przystanku". Jeszcze fajnie by bylo miec w reku DVD z Jarocina... Chyba jest cos takiego. Wlasnie chyba TIlt i Izrael tam sa pokazani.

Montreal Impact to pilka nozna. Jest czescia USL (United Soccer Leagues). Jeszcze jednym zespolem kanadyjskim w tej lidze jest Vancouver Whitecaps.  Toronto FC jest w Major League Soccer - jedyny w tej chwili kanadyjski zespol.  Teraz zorganizowali rozgrywki (6 meczy) gdzie te trzy zespoly graja przeciwko sobie - mistrz jest ogloszony mistrzem kanady.  Zwyciezca ma wtedy szanse o mistrzostwo CONCACAF - amerykanskiego odpowiednika europejskiego UEFA.

Czywiscie ze lubie Goralskie reggae :-))). Ja lubie kazde Reggae :-).

+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced