Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Jest opcja dla młodzieży polonijnej w Winnipegu
6/1/2008 5:12:12 PM

Artur Winogrodzki umieścił taki post w innym wątku na temat odmłodzenia Polonii w Winnipegu.

Chcialem Wam dac znac o mojej propozycii dla Kongresu Polonii Kanadyjskiej. Rozmawialem juz o tym z Delegatem Mlodziezowym przy KPK-Manitoba Danusi Cezar.

Moj pomysl polega na tym, aby stworzyc Forum Mlodziezowe przy KPK. Takie forum zrzeszalo by delegatow do 30 roku zycia, mlodziez, z roznych organizacii polonijnych. Kazda organizacja by delegowala jednego takiego delegata. Oprocz tego dwa razy do roku odbywac by sie mogly zebrania otwarte z mlodzieza polonijna. Na takich zebraniach mozna by wybrac dwie osoby ponizej trzydziestki nie zrzeszone w zadnej organizacii. Forum by sie spotykalo raz na jeden/dwa miesiace. Problemy mlodziezy polonijnej i pomysly jak zainteresowac mlodziez mogly by byc poruszane. Delegat Mlodziezowy z zarzadu KPK by bral udzial w zebraniach forum. By przedstawial potem wniaski z zebrania forum na zebraniach zarzadu KPK – gdzie wniaski by byly podane do dyskusji/glosowania. W pewien sposob zformalizowalo by to udzial mlodziezy w zyciu KPK i Polonii. Dalo by to mlodziezy mozliwosc wplyniecia na swoje srodowisko

Jedno zebranie otwarte z mlodzieza odbylo sie w marcu. Tam poinformowalem przybylych o moim pomysle. Danusia takze byla przychylna. Piotr… jako prezes co o tym myslisz.

Na marginesie jeszcze maly komentarz dla pana Cehaka 8-). Ja mam 31 lat. Znam takze mlodyszych ludzi, ktorzy sa zainteresowani losami polonii w Winnipeg/Kanadzie. Na przyklad na linkpolonia jest Ewelina Paprocka (harcerka) ktora ma 14 lat.

Pozdrawiam!

Chciałbym zauważyć że jest to najbardziej konkretna propozycja jaką ostatnio słyszałem co do zaoferowania czegoś dla młodzieży polonijnej w Winnipegu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że ten pomysł pochodzi od młodej osoby, człowieka, który jest zaangażowany w działalność w kręgach polonijnych odkąd ja pamiętam.

Myślę że ten pomysł znajdzie dalsze poparcie i zacznie być wcielany w życie.

Ciekaw jestem co obecni dyskutanci na naszym forum myślą o tym.

Bogdan Fiedur

Prawda może być znaleziona tylko przez tych, którzy są na tyle pokorni że mają zdolność rozważania to czego nie preferują
http://www.bogdanfiedur.info
+0
RE: Jest opcja dla młodzieży polonijnej w Winnipegu
6/2/2008 1:12:47 PM

Ja juz wczesniej wspominalem ze na tym forum mlodziezy z KPK bylo duzo dobrych pomyslow i propozycji. A szkoda ze brakowalo tam Prezesow polonijnych organizacji i Polonijnych Mediow.

Mysmy z Arturem pozostawili wiele pomyslow w rekach Komitetu Do Spraw Mlodziezy istniejacego przy KPK do ktorego zreszta oboje nalezymy. Ale jak narazie nic sie w tym komitecie nie dzieje z czego jestem bardzo zawiedziony. Bedac czlonkiem tego komitetu od Listopada 2007 nie bylem jeszcze ani razu powiadomiony o zadnym zebraniu komitetu i nawet nie wiem czy takie zebrania mialy miejsca.

+0
6/2/2008 2:22:14 PM

Quote:

Mysmy z Arturem pozostawili wiele pomyslow w rekach Komitetu Do Spraw Mlodziezy istniejacego przy KPK do ktorego zreszta oboje nalezymy. Ale jak narazie nic sie w tym komitecie nie dzieje z czego jestem bardzo zawiedziony. Bedac czlonkiem tego komitetu od Listopada 2007 nie bylem jeszcze ani razu powiadomiony o zadnym zebraniu komitetu i nawet nie wiem czy takie zebrania mialy miejsca.

Paweł,
Myślę że w obliczu takiej sytuacji nie pozostaje nic jak przejąć przewodnictwo nad inicjatywą. Uważam że pomysł jest całkiem niezły, ale niestety może być on wcielony tylko przez samych zainteresowanych.

Proponuję zacząć dyskusję na ten temat tutaj, na tym właśnie forum.
Zaprosić pozostałych zainteresowanych do dyskusji, i zaplanować konkretne kroki.

Jestem przekonany że żaden komitet ani też organizacja nie zrobi w tym kierunku żadnych kroków, jak to widać na załączonym obrazku.
Sami zainteresowani muszą podjąć decyzję i wcielić je w życie.

1. Jest wolna sala do dyspozycji.
2. Jest mała grupka chętnych zainteresowanych w działaniu.
3. Wgląda że mogą być inni chętni

więc następny krok jest co?........

Bogdan Fiedur

Prawda może być znaleziona tylko przez tych, którzy są na tyle pokorni że mają zdolność rozważania to czego nie preferują
+0
6/2/2008 2:37:14 PM

Quote:

Paweł,
Myślę że w obliczu takiej sytuacji nie pozostaje nic jak przejąć przewodnictwo nad inicjatywą.

Jestem przekonany że żaden komitet ani też organizacja nie zrobi w tym kierunku żadnych kroków, jak to widać na załączonym obrazku.

Bogdan Fiedur

Bogdanie,

To co piszesz to cala prawda. Zgadzam sie ze zadna organizacja dla nas nic nie zrobi. Musimy dzialac sami.

+0
6/2/2008 3:10:07 PM

Quote:

To co piszesz to cala prawda. Zgadzam sie ze zadna organizacja dla nas nic nie zrobi. Musimy dzialac sami.

Proponuję rzucić hasło co należy zrobić jako następny krok.

Co na przykład na pomysł zrobienia pokazów filmowych interesujących filmów i dyskusje na ich temat.

Na przykład był festiwal filmowy w Cann niedawno. Polski film wzbudził tam zainteresowanie.
Jest sala sokoła gdzie można by było taki film oglądać, należałoby tylko zorganizować dostęp do takiego filmu i odtwarzanie a dsykusja będzie łatwa jeśli będzie wystarczająco chętnych do dyskusji.

Bogdan Fiedur

+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced