Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
1
Polonijny Osrodek Mlodziezowy "Muszelka"
7/11/2008 1:30:36 PM

Jak Wam sie taka nazwa na osrodek SPK podoba??? Mozemy ja przynajmniej uzywac jako nick czy tzw. code name na naszym forum :-))).

+0
RE: Polonijny Osrodek Mlodziezowy "Muszelka"
7/21/2008 10:27:56 AM

Sama nazwa nieczego sobie. Tylko nie wiem skad ten pomysl na zmiane nazwy? Moje 3 grosze na ten temat...

1. Oficialna nazwe moze zmienic tylko wlasciciel czyli SPK. Nie wydaje mi sie ze SPK jest zainteresowane zmiana nazwy osrodka chociaz moze to i niezly pomysl. Nalezaloby moze wspomniac o tym Krysi Kovach.

2. Jesli ma to byc tylko nasza nieoficialna ksywa to mozemy mowic na ten osrodek jak chcemy. Ja mysle ze nieoficialnie nie ma sensu wymyslac dlugiej nazwy bo i tak kazdy mowi tylko "Whiteshell" krotko i zwiezle. No chyba ze chcemy od tej pory mowic na osrodek "Muszelka". Ale dlaczego? Wiekszosc ludzi nie bedzie wiedziala o co chodzi. Co to za ordodek "Muszelka"? jakis nowy powstal? Gdzie to jest? Jak tam jest? I wtedy trzeba odpowiedziec "nie, to osrodek SPK w Whiteshell"

3. Zmiana oficialnej nazwy bedzie miala sens wtedy kiedy przeprowadzony zostanie facelift osrodka, lacznie z nazwa.

Pozdrawiam

+0
7/21/2008 10:29:31 AM

A, jeszcze jedno... nie mozemy mowic "Polonijny Osrodek Mlodziezowy" poniewaz to nie jest polonijny osrodek. Osrodek ma wlasciciela a nie nalezy do calej polonii.

+0
7/21/2008 2:31:24 PM

Ja tylko zauwazylem ze nie mamy polskiej nazwy na osrodek w "Whiteshell". Alberta ma swoja Stanice "Kopernik" a Ontario swoje "Kaszuby".  Mi sie wydawalo ze zpolszczona "Biala Muszelka" albo "Muszelka" brzmi milo.  Pozatym ja uwazam ze po trochu Stowarzyszenie Polskich Kombatantow #13 nalezy do polonii w Winnipegu .

+0
1

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced