Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
RE: Polskie obozy koncentracyjne
8/31/2008 2:43:43 PM

Witam! Z góry przepraszam, że nie bedę pisać na temat zawarty w poście, ale szukam pomocy. W jaki sposób mogę napisac e-maila do wybranej osoby? Jestem tu pierwszy raz i przed chwilą załozyłam profil. Prosze o odpowiedź na: lavenda444@tlen.pl

Dziękuję!

+0
8/31/2008 3:17:50 PM

Pani Bożeno,

Wystarczy kliknąć na profil osoby i otworzyć link, który mówi  "Wyślij mi wiadomośc". Ten link zanjduje się bezpośrednio pod zdjęciem osoby.

Bogdan Fiedur

Prawda może być znaleziona tylko przez tych, którzy są na tyle pokorni że mają zdolność rozważania to czego nie preferują
http://www.bogdanfiedur.info
+0
9/1/2008 6:39:31 PM

Mimo wielu protestów i interwencji w światowych mediach od czasu do czasu, niby to przypadkiem, pojawia się określenie 'polskie obozy koncentracyjne'. Tak się dziwnie składa, że określeniem tym posługują się najczęściej środowiska żydowskie, które przecież - jak mało które - powinny wiedzieć, w jakich obozach ginęli między innymi także ich rodacy. Niewiedza czy zła wola?
Problem został zauważony dłuższy czas temu przez polską dyplomację a medialne nagłośnienie w Polsce –doprowadziło do działań mających na celu prostowanie przypadków stosowania podobnych określeń przez dziennikarzy. W szeroko zakrojoną akcję włączyły się polskie placówki dyplomatyczne za granicą i środowiska polonijne. Określenie „Polish Concentration Camps” pojawiło się po raz pierwszy już 24 września 1972 r. (baza danych Lexis-Nexis; Przegląd Polski z 28.01.2005.) i pojawia się niestety do dziś moim zdaniem miedzy innymi dlatego, że zdecydowane działania przeciwko takim określeniom rozpoczęły się bardzo późno bo dopiero w latach 90-tych i pokutuje teraz grzech zaniechania.

+0
9/4/2008 8:07:04 PM

Czesc Bogdan,

Czy moglys mi powiedziec, ktory z moich watkow wydaje Ci sie "nieco kontrowersyjny", bo to dosyc ciekawe spostrzezenie.

Jesli o polskich obozach koncentracyjnych mowilo sie juz w 1972 roku w zydowskiej przeciez prasie, to widac dlatego, ze Gierek nie dal wyludzic Zydom od Polski wiecej niz juz wyludzili w momencie kiedy Edward Gierek ( owczesny Pierwszy Sekretarz PZPR) staral sie o kredyty na Zachodzie. Suma byla kolosalna jak na owczesne warunki polskie. Wlasnie chodzilo o odszkodowania za utracone mienie prywatne w Polsce. Podobno niektorzy Zydzi kilkakrotnie wystepowali o rekompensate zmieniajac np. tylko adres zamieszkania na Zachodzie.

A tak prawde powiedziawszy to Polska nigdy nie miala dobrej prasy na Zachodzie, a oszczerstwa rosly w miare jak coraz wieksza liczba Zydow osiedlala sie w Polsce, osiagajac 12% calej populacji tuz przed wojna ( to wedlug danych oficjalnych ) ale przeciez byly cale miasta zasiedlone przez Zydow, gdzie Polaka nie uswiadczyles. Co Ci dobrego zrobilem, ze mnie tak nienawidzisz - mowi przyslowie.

Dwa czy trzy dni temu angielski The Times napisal, ze Polacy dla zabawy zabijali Zydow. Mlodzi  polscy profesjonalisci w Anglii zebrali na internecie 1600 podpisow z zadaniem aby gazeta wytlumaczyla sie Polonii skad wziela takie "wiadomosci". I co ?  i nikt z redakcii nawet nie chcial z nimi rozmawiac.

Pozdrawiam,

Krystyna 

+0
1/30/2009 6:07:08 PM
Witam wprawdzie moje wychowanie było takie szanuj nie ubliżaj nie kłam ojczyzna to ważna sprawa w życiu itd,itd czytając wypowiedzi tutaj a także te kóre ukazują się w świecie bulwersują i kazą w duchu przeklinać. Zadaję pytanie;dlaczego ktokolwiek upoważnia się do zaprzeczania faktom? Wojna była,nie myśmy zaczeli,obozy były,nie przez nas budowane (chociaż naszymi rękami) Pomordowano straszne ilości ludzi to fakt. Dzisiaj różne zarazy chcą zrobić na POLSKIEJ tragedii pieniądze,zdobyć pseudo rozgłos ,zaprzeczyć oczywistości,że już nie wspomne wypowiedzi papieża. Pytam dlaczego tak się dzieje? Znowu sa wojny,ludzie umierają a ludzie robia z tego pieniądze,nikt się specjalnie nie rozczula nad umarłymi bo i po co?przeciez nie zyje! Przepraszam,może jestem już za stara,może nie rozumiem świata,ale tez nikt nie odpowiedział mi dlaczego tak się dzieje?
www.zaiprzeciw.prv.pl
+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced