Menuerror This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Mariusz Gorgoń

1848
2160 Posts
2160
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Polskie obozy koncentracyjne
2/3/2009 5:31:47 PM

historia prawdziwa to nie jest historia z kartek podreczników .generalnie rzecz biorąc

naród żydowski jak i naród polski są stronami pokrzywdzonymi w czasie trwania drugiej wojny światowej

animozje pomiędzy róznymi grupami zamieszkującymi kraj (Polake) trwają od wieków do dnia dzisiejszego,

stanowią margines historii i nie wpływają na całokształt stosunków między nacjami.

 

historia braci bielskich z polskiego punktu widzenia przestępcy ,bandyci związani z sowicką rosją,

w tej samej historii polscy partyzanci z okolic wilna wspólpracją z radzieckimi partyzantami by później z nimi walczyć ,zawierają zawieszenie broni z niemcami docierają do walczącej w powstaniu Warszawy.

historia jest w rzeczywistości tak zakręcona i tylko mozliwa do interpretacji powielu latach pozbawiona oczywiście marginalnych sytuacji

+0
RE: Polskie obozy koncentracyjne
2/3/2009 5:59:11 PM
problem w tym aby nie negować faktów uczyć się na błędach,czego nie tylko my jako naród nie potrafimy i nie przechodzić w skrajności bo to one prowadzą do błędu
www.zaiprzeciw.prv.pl
+0
RE: Polskie obozy koncentracyjne
2/3/2009 10:15:44 PM

Zgadzam się Lucyno.

Negowanie faktów historycznych i ich zacieranie jest domeną systemów totalitarnych które izolują swoje społeczeństwo od dostępu do różnych poglądów poprzez stosowanie terroru i kary. Te systemy należą dziś do historii. Być może nie do końca.

W dzisiejszym świecie są wciąż tacy którzy wierzą że mając kontrolę nad mediami, mogą rozprzestrzeniać kłamstwo i łamać prawa człowieka licząc na to że zakrzyczą wszystkich swoją wszechobecnością i piętnowaniem krytyków Izraela mianem antysemitów.

Najgorsze jest to że im się to udaje do pewnego stopnia. Ci którzy są krzywdzeni w dzisiejszym świecie, jeszcze się nie nauczyli że walka słowem jest bardziej skuteczna aniżeli bronią.

Nie można w jednym przykładzie uznawać za bohaterów ludzi którzy konspirowali z okupantem, jak to robi Hollywood w filmie "Defince"  a w drugim mieć pretensje do narodu polskiego że robił to samo choć wiadomo że celem było przetrwanie.

Tak jak upadły systemy totalitarne, (Hitlerowskie Niemcy, Związek Sowiecki), tak wyjdą na wierzch kłamstwa dzisiejszych mas-mediów, które są wspierane przez elementy Pro-Izraelskie i mają na celu używanie historycznej tragedii do usprawiedliwiania dzisiejszych praw łamania człowieka i stosowania politycznego nacisku w stosunku do każdego kto odważy się ich krytykować, nazywając ich antysemitami. Jimmy Carter został ogłoszony antysemitą gdyż odważył się poruszyć temat konfliktu Palestyńsko-Izraelskigo i nie koniecznie zawsze zgadzać się z przywództwem Izraela.
 

Dostarczanie tajnych informacji i oskarżenie Iraku o broń atomową było zdecydowaną tezą przywództwa Izraelskiego, co okazało się wierutnym kłamstwem.

 

Ile czasu jest jeszcze potrzebne światu aby zrozumieć że kraj który zrodził się na drodze terroryzmu (Izrael), tworzy reakcję która jest tylko odpowiedzią na wcześniejszą niesprawiedliwość usankcjonowaną przez wielkich tego świat. Wielkich narazie.

My nie żyjemy w próżni.
Przemoc rodzi przemoc. Niesprawiedliwość rodzi opór.

Polska była 150 lat pod niewolą a właściwie 200 liczą okres powojenny. Powstańcy Styczniowi, czy Listopadowi byli z pewnością uważani przez okupantów za terrorystów.

Za mojego życia tych którzy byli przeciwni poglądom władzy nazywano wrogami narodu polskiego i wrogami Związku Radzieckiego.
 


Wnioski nasuwają się same.

Bogdan Fiedur

Prawda może być znaleziona tylko przez tych, którzy są na tyle pokorni że mają zdolność rozważania to czego nie preferują
http://www.bogdanfiedur.info
+0
RE: Polskie obozy koncentracyjne
5/6/2009 8:57:28 PM

Witam czytajacych biezace forum,

W poprzednich swoich wypowiedziach nawolywalam do wysylania apelu autorstwa Pana Stanislawa Michalkiewicza do polskich poslow do parlamentu. Niedawno weszlam na strone Pana Michalkiewicza i zauwazylam, ze apel zniknal. Napisalam do redakcji list z zapytaniem co sie stalo, dlaczego nie ma juz apelu. Niestety nie otrzymalam zadnej odpowiedzi. Zbyt wiele jest niejasnosci w polskim zyciu politycznym jak dla mnie. To nagle pojawi sie jakas jutrzenka prawdy to znika bezpowrotnie. Stary komunizm dobrze sie jeszcze ma w Polsce, a tu juz z Unii Europejskiej nadciagaja nowe zastepy komuchow. Kiedy to sie wreszcie skonczy?! Moim zdaniem dopiero wtedy kiedy Stany Zjednoczone wyzwola sie spod panowania Federal Reserve, a wiec Rothschildow, Rockefellerow, Warburgow, etc..Trzymam za USA kciuki, cos sie zaczyna dziac u nich, choc jeszcze bardzo powoli. 

Krystyna 

+0


My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced