Menuerror This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Klaudia Sara

49
3135 Posts
3135
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
Magia,wróżby itp...
7/21/2010 7:37:19 AM

Ciemnota czy wyrafinowana strategia?

Wróżbiarstwo od zawsze fascynowało ludzi i w każdej epoce można znaleźć jego entuzjastów. Dzisiaj jednak powinna przerażać skala tego zjawiska: na reklamy tarota natknąć się może każdy, nawet odwiedzając strony internetowe poważnych portali informacyjnych

Dawno już chyba powinniśmy pożegnać się ze stereotypem wróżki z czarnym kotem na kolanach, która w zaciemnionym pokoju przyjmuje amatorów tajemnej wiedzy, wpatrując się w szklaną kulę. Być może to kolejny fortel złego ducha, bo dzisiaj magia przybiera postać coraz bardziej nowoczesną, a przez to atrakcyjną w oczach ludzi, którzy łatwo potrafią zachłysnąć się jej nowymi wykwitami.
>>>>
+0
Klaudia Sara

49
3135 Posts
3135
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Magia,wróżby itp...
7/21/2010 7:38:21 AM
Zatrute ciastko

Na temat popularności magii wiele do powiedzenia mają katecheci. – Horoskopy to dzisiaj podstawowa, a czasem nawet jedyna lektura w rękach młodzieży – mówi ks. Tomasz Kryczko z Czeladzi. – Uczniowie przynoszą do szkoły kolorowe pisma, w których aż roi się od „przepisów na szczęśliwą miłość”. Do rzadkości nie należą też „drzewka szczęścia”, które można spotkać w domach podczas odwiedzin duszpasterskich, niektórzy obdarowują się nimi, przynoszą je nawet do szkoły – dodaje ks. Józef Oleksy.

Zdaniem ks. Jacka Koniecznego z Sułoszowej, warto też zwrócić uwagę na ubiór młodych. – Pozornie mogłoby się wydawać, że przy doborze biżuterii kierują się względami estetycznymi. Często jednak u podstaw wyboru takich czy innych wisiorków leży wiara w energetyczną moc tajemnych kamieni.
>>>>
+0
Klaudia Sara

49
3135 Posts
3135
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Magia,wróżby itp...
7/21/2010 7:39:26 AM
Egzorcyści w swoich opiniach są zgodni: nie wszystkie przypadki wróżbiarstwa muszą mieć bezpośredni związek ze złym duchem, ale już sam fakt zgody na tego typu proceder przygotowuje dogodny grunt pod działanie szatana.

– Papieski egzorcysta o. Gabriele Amorth jest przekonany o tego rodzaju zależności – mówi ks. Dariusz Nowak, egzorcysta z diecezji sosnowieckiej. – Ludzie bardzo często nie zdają sobie nawet sprawy z niebezpieczeństwa, jakie na nich czyha. Zamiast nazwać rzeczy po imieniu, wolą mówić o jakichś siłach czy energiach. Według o. Amortha, człowiek, który wierzy w skuteczność tych sił, nawet gdyby czynił to jedynie dla sprawdzenia czy zabawy, już daje przyzwolenie szatanowi, aby mógł działać.
>>>>
+0
Klaudia Sara

49
3135 Posts
3135
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Magia,wróżby itp...
7/21/2010 7:40:56 AM
Gdzie należało by szukać takiego osłabienia ludzkiej niezależności niezależności? Ks. Nowak dostrzega tu prostą zależność. – W momencie kiedy człowiek ucieka się do wszelkiego rodzaju magii, w jakimś sensie przestaje być chrześcijaninem – mówi. – Wtedy bowiem przestaje wierzyć Bogu jako dobremu Ojcu, przestaje zdawać się na Jego Opatrzność. A miejsce Boga zajmuje przekonanie o fatum oraz tajnych zapisach w konstelacji gwiazd czy innych wróżbach.
>>>>
+0
Klaudia Sara

49
3135 Posts
3135
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Magia,wróżby itp...
7/21/2010 7:42:17 AM
Nie paktuj z diabłem
Igranie z takimi zjawiskami może doprowadzić do groźnych konsekwencji. Ks. Adam Gołąb opowiada o wydarzeniu ze swoich szkolnych lat w Przemyślu. – Na początku wszystko wyglądało niegroźnie – mówi. – Uczniowie zabawiali się w wywoływanie duchów. Posługiwali się przy tym tajemniczym rytuałem. Bardzo szybko jednak sprawa wymknęła się spod kontroli i jedna z uczennic trafiła do zakładu psychiatrycznego. Sytuacja była na tyle poważna, że dyrekcja szkoły musiała oficjalnie zakazać wywoływania duchów, a zranienia spowodowane całą sytuacją były leczone bardzo długo.
>>>>
+0


My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced