Menuerror This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Anna Wilk

20
2059 Posts
2059
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Zaklęcia - Uroki - Klątwy
11/7/2010 9:36:49 PM
Magia i zaklęcia świec

Wróżby z ognia i świec stanowią ważną część magii. Płonąca świeca jest symbolem ludzkiego życia, światła i spełniającej się ofiary. W wielu tradycjach dym z kadzidła lub płonącej świecy jest szczególnym symbolem drogi, która łączy niebo i ziemię. Rytuały, w których używa się ognia, odwołują się do początku życiowych cykli i mają sprzyjać rozwojowi oraz szczęściu. Także w domu można skorzystać z magicznych sposobów zapewnienia sobie powodzenia.

Aby móc palić świece w określonych intencjach, należy zaopatrzyć się w kolorowe świece, świeczniki, kapturek do gaszenia płomienia i ładną zapalniczkę, która będzie służyła tylko do tego celu. Nie zapala się magicznej świecy od zapałki, gdyż jej główka pokryta jest siarką, która dawniej symbolizowała szatana. Istnieje stary przesąd, że świec zapalonych w dobrej intencji nie gasi się przez zdmuchnięcie, aby "nie rozwiać" zgromadzonego szczęścia, a także nie "dusi" się ognia palcami.

Zaklęcia i rytuały związane z magią świec można podzielić na dwie grupy, w zależności od stopnia ich skomplikowania. Pierwsza grupa wymaga użycia od jednej do trzech świec we właściwych kolorach, które po prostu zapala się, aby płonęły w określonej intencji. Czary takie służyć mogą oczyszczaniu przestrzeni astralnej, zapewnianiu wzrostu przedsięwzięcia, uzyskiwaniu harmonii w związkach. Druga grupa czarów wymaga wielu świec w różnych kolorach, które ustawia się zgodnie z właściwym schematem na stole lub ołtarzu. Takie rytuały trwają często po kilka dni i związane są z odpowiednimi fazami księżyca i konstelacjami astrologicznymi. Czary takie służą wspomaganiu określonych przedsięwzięć, zapewnianiu sobie mocy i opieki astralnych przewodników. Świece zapala się w określonej kolejności, a gasi zwykle w odwrotnym kierunku.

Przykładem takiego rytuału może być czar, który wykonuje się na siedem dni przed pełnią Księżyca, po której nastąpić ma wydarzenie, które wymaga wiele siły i odwagi. Na stole wokół złotej świecy (symbolizującej czarującego) ustawia się siedem fioletowych świec. Pierwszego dnia zapala się złotą i pierwszą fioletową świecę, a następnie rozmyśla o szczęśliwym przebiegu spodziewanego wydarzenia. Drugiego dnia zapala się złotą świecę oraz dwie fioletowe, trzeciego dnia złotą i trzy fioletowe, i tak dalej.

W czarach i zaklęciach kolory świec są bardzo ważne. Odzwierciedlają podobieństwa i kojarzą się z odpowiednimi symbolami. Czar, w którym używa się niewłaściwych atrybutów, może się z tego powodu nie spełnić!

Z czystością i jasnością kojarzy się zwykle świece białe. Są chętnie wykorzystywane podczas wszystkich ceremonii religijnych. Tradycja palenia gromnic wywodzi się z czasów, gdy światło poświęconej świecy symbolizowało jasność wiary i skutecznie odganiało złe duchy. Dziś białe gromnice stanowią ofiarę wotywną dla Marii Panny, a podczas święta Matki Boskiej Gromnicznej święci się je w kościele i płonące zanosi do domu. Według starego przesądu komu przypadkowo zgaśnie zapalona w kościele gromnica, ten przez cały rok może spodziewać się trudności. (Warto jednak tego dnia odetchnąć oparem ognia z gromnicy, bo strzeże to ponoć przed bólem gardła). W magii białe świece używa się w celu ochrony i oczyszczenia z negatywnej energii.

Kolor różowy odpowiedni jest dla świec, które palone są podczas zawierania zgody lub wyjaśniania nieporozumień. Różowe świece będą odpowiednie do ozdobienia stołu podczas romantycznej kolacji dla dwojga. Wzmacniają one wiarę w siebie i swoje siły, pomagają unikać nieporozumień. Różowe świece są niezbędne w sypialni pary, która pragnie szybko doczekać się dziecka. Bardzo pozytywną aurę roztaczają wokół siebie świece pomarańczowe, a ich płomyki zapewniają powodzenie finansowe i poprawę samopoczucia. Podnoszą na duchu i pomagają podczas depresji świece w kolorze żółtym lub złotym. Żółte świece pali się w intencji szczęśliwej podróży lub w przeddzień ważnych negocjacji lub egzaminów.

Aby zaklinać pożądanie i gorącą miłość odpowiedniejsza jest świeca czerwona. Najlepiej palić dwie takie świece i dodatkowo związać je u podstawy ozdobną wstążeczką lub ustawić na podwójnym świeczniku. Nie należy jednak palić czerwonych świec, gdy ktoś w pobliżu jest chory lub ma gorączkę.

Świece zielone są odpowiednie podczas uzdrawiania i medytacji, a fioletowe podczas modlitwy. Fioletowe świece pomagają wydobrzeć po przebytej chorobie. Świece brązowe przydadzą się osobom, które mają kłopoty zawodowe lub problemy z pamięcią. Pomagają też chorym zwierzętom, a nawet roślinom w ogrodzie. Aby łatwiej rozwiązać trapiące problemy rodzinne lub domowe dobrze jest zapalić niebieską świecę. Ochroni ona dom przed negatywnymi wpływami i zapewni szacunek dla całej rodziny. Dla przypływu gotówki odpowiednie są świece granatowe i ciemnozielone. Szare i srebrne świece przydają się w magii ochronnej, bo neutralizują uroki, jakie rzucają zazdrosne osoby. Kolory świec można ze sobą łączyć.

Także dni tygodnia mają przyporządkowane sobie odpowiednie kolory świec, które pali się w celu zapewnienia harmonii. W niedzielę pali się świece żółte, w poniedziałek białe, we wtorek czerwone, w środę fioletowe, w czwartek niebieskie, w piątek zielone, a w sobotę szare. Można także dobrać kolor świecy z zależności od Znaku Zodiaku. Baranowi odpowiada świeca czerwona, Bykowi różowa, Bliźniętom żółta, Rakowi srebrna, Lwu złota, Pannie brązowa, Wadze niebieska, Skorpionowi granatowa, Strzelcowi pomarańczowa, Koziorożcowi szara, Wodnikowi fioletowa, a Rybom zielona.

Świece, które pali się w określonej intencji, można wcześniej odpowiednio przygotować, aby nadać im magiczną moc. Najczęściej smaruje się je olejkami roślinnymi (od połowy świecy w górę, a następnie od połowy świecy do dołu) lub graweruje na nich igłą różnego rodzaju inskrypcje. Może to być prośba, modlitwa lub imię osoby, której dotyczy czar.

Podczas palenia świec należy zachować ostrożność i wykorzystywać świeczniki na stabilnej podstawie. Do najbardziej "czarodziejskich" należą te o siedmiu ramionach, co symbolizuje siedem niebios i siedem planet. Magicznie znaczące są też świeczniki w kształcie dłoni, które nie sprzyjają jednak uprawianiu białej magii. Zapewne ich producenci nie wiedzą, że kształt ten odwołuje się do legendarnej "ręki Glorii", czyli makabrycznego świecznika z ręki skazańca.

Podczas wróżb i zaklęć z wykorzystaniem świec należy dbać, aby nie obserwowały ich postronne osoby. Wielu ludziom kolorowe świece kojarzą się z tylko z czarną magią i ze szkodzeniu innym. Szczególne miejsce w dziejach magii zajmują czarne świece. Palono je od wieków w intencji szkodzenia jakiejś osobie lub pozbycia się jej ze świata żywych. W kościele ceremonia ekskomuniki zawierała niegdyś gaszenie i rzucanie czarnej świecy w kierunku osoby, którą wykluczano ze wspólnoty chrześcijańskiej. Nakłuwanie wosku i palenie czarnych świec nadal jest wykorzystywane we wszelkiego rodzaju obrzędach, także w klątwach i innych złych intencjach. Do najbardziej popularnych należą tu rytuały, które wzorują się na kulcie woodoo. W zagranicznych sklepach magicznych można kupić woskowe figurki, czarne świece o kształcie człowieka i specjalne igły do wbijania w wyobrażenie swojej ofiary. Wypalająca się świeca symbolizuje wtedy umykające życie i powodzenie człowieka. Praktyki takie są moralnie naganne i osobie, która je praktykuje, nie przynoszą nic dobrego!

Wyjątkowym rytuałem, który wymaga wbijania igieł w płonącą czarną świecę, jest anglosaski zwyczaj przywoływania utraconej miłości. Aby przywołać z powrotem straconego kochanka należy zapalić świecę, wbić w nią głęboko igły w przeciwnych stron (powinny przebić knot i wypowiedzieć zaklęcie: "Nie pragnę igieł palić, lecz serce Twoje zawrócić. Nie zaznaj spokoju i szczęście, póki się prośba nie ziści". Rytuał ten wymaga, aby obserwować wypalanie się świecy do momentu, w którym płomień dotknie igieł, a następnie wyrzucić pozostałości i spokojnie czekać na dobrą wiadomość od skruszonego kochanka.

Do magii świec zawsze podchodzić należy z szacunkiem i ostrożnością. Kto za jej pomocą nie będzie krzywdził innych, ten może spodziewać się z jej strony wsparcia i wielkiej pomocy.

+0
Anna Wilk

20
2059 Posts
2059
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Zaklęcia - Uroki - Klątwy
7/6/2011 5:21:29 PM
Zaklęcie /klątwa/ które zamówisz na naszej stronie rozwiąże tak dużo Twoich problemów. Serwis zaklęcia.com.pl zaleca by nie rzucać wiecej zaklęć niż 5 w miesiącu, ponieważ czas oczekiwania na rezultaty będzie dłuższy. Możliwych spodziewanych wyników należy oczekiwać do 4 tygodni.
Nasze zaklęcia mają dostępną cenę i nie rożnią sie niczym od zaklęć oferowanych za niebagatelne sumy. Zaklecia mają taką samą cenę i nie ważne jest ile problemów chcesz nimi rozwiazać. Pamiętaj nasze zaklęcia działają najlepiej wówczas gdy bardzo wierzysz w ich efekty.
+0
Anna Wilk

20
2059 Posts
2059
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Zaklęcia - Uroki - Klątwy
7/6/2011 5:23:07 PM
Klątwy

Klątwy spełniają się wówczas, gdy dana osoba wie, że ktoś na niego rzucił klątwę. Być może jest to dosyć irracjonalne przedstawienie siły klątwy, gdy jej do końca nie rozumiemy, okazując w ten sposób ignorancję wykazując w ten sposób nieznajomość faktów. Osoby chcące racjonalnie wytłumaczyć działanie klątw w logiczny sposób uważają, że siła klątwy to sprytnie przekazana sugestia. Sugestia przekazana w umiejętny sposób i w odpowiednim momencie zmusza daną osobą do zmiany swojego postępowania oraz prawidłowego pojmowania rzeczywistości, ale gdy w grę wchodzą klątwy o takiej sugestii nie powinno być mowy. Najczęstsze przypadki to te ,gdy zdecydowanie dochodzi do autosugestii. Autosugestia to, gdy ktoś sobie wmawia że jego ciągłe niepowodzenia są spowodowane działaniem klątwy a nie jego postępowania w życiu. Powodzenie i dostatek w świecie materialnym, są nierozłącznie związane z predyspozycjami danego człowieka do osiągnięcia spełnienia i umiejętnością adaptacji do środowiska, w którym egzystuje. To opis możliwości człowieka przedstawiony w teorii, która czasami nie pokrywa się z rzeczywistością. Niektóre osoby twierdzą , że są prześladowane przez zły los, pech, złe fatum, że los jest dla nich nieprzychylny a może również być tak, że być może ktoś inny z zazdrości nam powodzenia i źle nam życzy. Takie podegrzania bywają bardzo często potwierdzone w rzeczywistości, ponieważ czasami niepowodzenia są wynikiem działania osób bliskich/ pseudo przyjaciół/ , które za nich się podają, podchodzą nas niby jako przyjaciele, dobrzy znajomi a za naszymi plecami knują przeciwko nam, nie umieją zaakceptować naszego szczęścia. Źle nam życzą i krzywo patrzą na nasze szczęście, fałszywie uśmiechając się i ciesząc się z naszych niepowodzeń. Mówimy o nich ,że to „nasi przyjaciele” ale z upływem czasu często okazuję się, że staną się naszymi strategicznymi wrogami. Popularne klątwy- nieświadome powstają z zazdrości, ale nie są one tak szkodliwe jak klątwy wysyłane przez naszych wrogów świadomie. Do popularnych i najsłabsze klątw należą klątwy słowne powstałe poprzez złorzeczenia innych ludzi – mamy z nimi kontakt, na co dzień, lecz ich moc jest znikoma, lecz wywołują one drobne życiowe niepowodzenia. Najwięcej kłopotów powstaje przez klątwy mentalne, są one stwarzane gdy osoba zazdrosna wyobraża sobie nas w niekorzystnej sytuacji życiowej. Ciągłe powtarzanie tych czynności może doprowadzić do powstania większej mocy takiej jak np. klątwa niepowodzenia, która będzie blokowała nasz rozwój. . Często niepowodzenia przedsiębiorstw , kłótnie rodzinne mogą być spowodowane poprzez klątwy.


+0
Anna Wilk

20
2059 Posts
2059
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Zaklęcia - Uroki - Klątwy
2/26/2012 1:04:43 PM

Rytuał powodzenia i dobrobytu.

Do tego zaklęcia będziemy potrzebowali laleczki uszytej z zielonej tkaniny, z nie zaszytą głową, rumianek dla pieniędzy, rozmaryn na szczęście, bazylia na sukces, igła z nitką.

Na północy ustawiamy miskę z solą, na wschodzie, kadzidło, na południu świeczkę, a na zachodzie- naczynie z wodą.

Rytuał ten przeprowadzamy podczas pełni. Na ołtarzyku ustawiamy atrybuty żywiołów, następnie tworzymy krąg. Obchodzimy miejsce rytuału trzy razy w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, mówiąc:

Wzywam magiczny krąg w tej godzinie,

Jestem bezpieczna w łonie Bogini.

Magiczne miejsce, z dala od świata

Gdzie czary się dzieją i magia działa

Woda, Powietrze, Ogień, i Ziemia

Otoczą mnie i przed złem strzegą. „

Następnie zaczynamy rytuał Sprowadzania Księżyca. Stoimy w kręgu i wskazujemy na świecący Księżyc. Kolejno wzywamy Boginię i Rogatego Boga

Cudowna Pani Księżyca,

Pani magii i obrończyni,

Matko dająca Życie,

Witam cię, gdy księżyc zyskuje moc

I zapraszam na Rytuał Pełni”

Promienny Książę Niebios,

Władco zwierząt dzikich i wolnych,

Rogaty jeleniu.

Witam cię, gdy moc Księżyca rośnie

I Zapraszam na Rytuał pełni”


Następnie siadamy po turecku, zamykamy oczy i wyobrażamy sobie Księżyc, i moc jaki on niesie. następnie mówimy


Gwieździsta Bogini, pełna światła,

Witam Cię w tę noc pełni”


Następnie do laleczki wpychamy przyprawy i zaszywamy. Powtarzamy trzy razy

Bogini szansy i powodzenia,

Przynieś mi, proszę, moje marzenia.

Daj dobre rzeczy i wspomóż w biedzie.

To moja wola, niechaj tak będzie”

Laleczkę chowamy w szafie lub nosimy przy sobie.

+0
Anna Wilk

20
2059 Posts
2059
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Zaklęcia - Uroki - Klątwy
2/26/2012 1:10:20 PM

Zaklęcie przyciągania pieniędzy

Zaklęcie to odprawiamy również w czasie pełni. Napełniamy miskę wodą do połowy i wrzucamy do niego srebrną monetę. Ustawiamy naczynie tak by światło Księżyca na nie padało. Wkładamy ręce do wody i mówimy:


Pani Księżyca, przynieś mi bogactwa,

Podziel się srebrem, napełnij nim dłonie.

Daj tyle, ile zmieści moja portmonetka.

Wysłucha mnie Księżyc, co na niebie płonie”

Zaklęcie to powtarzamy trzy razy, a po zakończeniu wylewamy wodę na ziemię.

+0


My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced