Menuerror This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Anna Wilk

20
2059 Posts
2059
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Elfy
11/1/2010 9:42:34 PM

elfy+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Elfy
1/20/2011 6:00:42 PM

Elfy stanowią jedną z najważniejszych ras większości światów fantasy. Z racji swojej dobroci, są darzone sporą sympatią u ludzi. Kochają piękno w prostej formie. Potrafią być niesamowicie zdeterminowane, co nie wychodzi na zdrowie agresorom. Jeśli chcą osiągnąć jakiś cel, to nie szczędzą sobie trudu. Żywot mają całkiem długi. Dożywają gdzieś koło siedmiuset lat. Dzięki tak długiej linii życia nauczyły się nieco inaczej patrzeć na życie widząc nieco inne wartości. Nie zwykły przejmować się rzeczami niezbyt ważnymi. Są dosyć oporne na nawiązywanie przyjaźni i konfliktów, jednak nie zapominają tego tak łatwo i mogą okazać się wielkimi przyjaciółmi. Jeśli ktoś wyrządził im krzywdę, z całą pewnością i bez wahania będą się mścić lub w lepszych przypadkach okazywać pogardę. Ze względu na różnice między światami, zachodzą również zasadnicze różnice w ich opisach. Wspólne pozostają jednak przeważnie pewne elementy natury oraz wyglądu elfów:

• długie, szpiczaste uszy

• długowieczność

• związki z naturą i lasem

• uzdolnienia magiczne

• piękny wygląd

• długie włosy

• piękny i melodyjny głos

źródło

+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Elfy
2/10/2011 6:47:45 PM

Dzikie Elfy (Zielone Elfy)

CHARAKTER: Są odosobnione i dzikie. Zachowują się cicho względem każdego, nie licząc przedstawicieli swojej własnej rasy. Szybko mogą stać się wrogie w nieprzyjemnych sytuacjach.

WYGLĄD: Silnie zbudowane. Mają ciemną skórę, a włosy w zakresie od czarnego do jasnego brązu., rozjaśniające się z wiekiem do srebrnawego odcienia. Są wzrostu innych elfów, ale masywniej zbudowane. Ubranie ograniczają do minimum, jednak nadrabiają ozdobami w postaci tatuaży, barw wojennych oraz paciorkowatej biżuterii.

WYSTĘPOWANIE: Bardzo rzadko widywane poza swoimi leśnymi domami. Niegdyś zamieszkujące w ogromnych leśnych metropoliach, dziś zepchnięte w dzicz . Wybrali życie w dziczy nad budowlami i studiowaniem ksiąg.

źródło

+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Elfy
2/10/2011 6:49:10 PM

Księżycowe Elfy (Srebrne Elfy)

CHARAKTER:

WYGLĄD: Mają jasną skórę z lekkim odcieniem błękitu, oraz srebrnobiałe, czarne lub niebieskie włosy. Ludzkie kolory są rzadkością. Oczy niebieskie lub zielone ze złotą otoczką. Preferują proste odzienie, w odcieniach ziemi, co ułatwia im stapianie się z koronami drzew. W bezpieczniejszych miejscach ubierają się w stroje o krzykliwych kolorach. Lubują się w tatuażach i przeróżnych mistycznych wzorach malowanych na ciele. Włosy noszą często spięte w kucyk lub warkocz.


źródło

+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Elfy
2/10/2011 6:50:32 PM

Leśne Elfy (Miedziane Elfy)

CHARAKTER: Lepiej rozumieją od swoich krewniaków, że ich przeznaczenie jest połączone na dobre i na złe zinnymi magicznymi stworzeniami, które mieszkają wszędzie wokół.

WYGLĄD: Mają jasnoróżową skórę i brązowe, zielone lub koloru leszczyny oczy. Włosy zazwyczaj brązowe lub czarne. Okazjonalnie blond lub miedzianoczerwone. Są wzrostu innych elfów jednak z budowy przypominają Dzikie Elfy. Preferują proste ubrania jak Srebrne Elfy, jednak nie aż tak kolorowe. Ich szaty, zawsze są w ciemnych odcieniach zieleni, brązu lub żółtym, niebieskim, złotym.

Są najpiękniejsze i najdelikatniejsze z wszelakich elfich ras. Preferują lekkie odzienie, które łapie powietrze w locie i faluje pod jego wpływem. Nie przepadają za pancerzami, które ograniczają im grację i swobodę ruchu. Prawie nigdy ich nie zakładają. Ruchy mają pełne gracji oraz wyważone i szybkie.

WYSTĘPOWANIE: Należą do jednych z liczebniejszych ras elfich (to między innymi perunie czy ekamerki) . Widzą swoje tereny jako następstwa pradawnych elfickich królestw, pałających dumą i potęgą.

źródło

+0


My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced