Menuerror This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Dzoana K

398
15252 Posts
15252
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Smoki
3/17/2011 12:58:28 AM
SMOK SPIŻOWY:

Są istotami bardzo dociekliwymi. Lubią zamieniać się w małe, przyjazne i obserwować poszukiwaczy przygód. Fascynuje je wojaczka i chętnie przyłączają się do armii walczącej w słusznej sprawie, chociaż zwykle oczekują ze swe usługi sowitej zapłaty. Bardzo dobrze pływają.

Łuski małego moczka mają barwę żółtozieloną o lekkim odcieniu brązu. Im smok jest starszy, tym jego łuski ciemniejsze i bardziej spiżowo-brązowe. Krawędzie łusek starszego osobnika są ciemnogranatowe. Natomiast źrenice tych gadów bledną z wiekiem. U najstarszych oczy przypominają jasne kule zieleni. Ich łapy są zaopatrzone w błonę pławną oraz gładkie, płaskie łuski.

Lubią przebywać w pobliżu słodkiej lub słonej wody. Często nurkują na duże głębokości, by się ochłodzić lub poszukiwać pereł i zatopionych skarbów. Siedziby zakładają w jaskiniach, do których dotrzeć można jedynie z wody. Mimo to ich leża są zawsze suche. Nie składają jaj, nie śpią i nie gromadzą skarbów pod wodą. Otacza je woń morskiej piany.

Żywią się wodnymi roślinami oraz niektórymi gatunkami morskich zwierząt. Szczególnie przepadają za mięsem rekinów. Czasami lubią też zjeść sobie perłę.

:)
+0
Dzoana K

398
15252 Posts
15252
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Smoki
3/17/2011 12:59:49 AM
SMOK SREBRNY:

To istoty dostojne. Z radością pomagają w potrzebie dobrym stworzeniom, a gdy sprzymierzają się z ludźmi, często przybierają postać miłego starca lub ładnej dziewczyny. Wydaje się, że wolą ludzi niż przedstawicieli własnego gatunku. Często mają śmiertelnych towarzyszy, z którymi nawet nawiązują głębokie przyjaźnie. Niemniej jednak smok wreszcie przybiera prawdziwą postać i znika na jakiś czas.

Mają posągowe kształty. Łuski małego smoczątka są szarobłękitne, o srebrnym połysku. Jaśnieją wraz z wiekiem aż wreszcie poszczególne łuski zanikają. Z tego powodu srebrne smoki z oddali wyglądają niczym wyrzeźbione z metalu. Czasami nazywa się je "tarczowymi smokami" - z racji srebrzystych płyt, które zdobią ich głowy. Zawsze otacza je słaba woń deszczu. Z wiekiem źrenice srebrnego smoka jaśnieją, aż u najstarszych wyglądają jak kule rtęci.

Najchętniej zakładają legowiska wśród odludnych górskich szczytów lub pośród chmur. Tam gdzie siedziba wyposażona jest w magiczna podłogę, na której to smok może składać jaja i gromadzić skarby.

Lubią ludzkie mięso i mogłyby się nim odżywiać.

Ponieważ srebrne i czerwone smoki żyją na podobnych terenach, często dochodzi między nimi do sporów. Pojedynki między tymi dwoma gatunkami są dosyć zaciekłe i często prowadzą do śmierci któregoś ze smoków. Zwykle jednak srebrne smoki maja przewagę, ponieważ współpracują ze sobą lub ludzkimi sojusznikami
.

:)
+0
Dzoana K

398
15252 Posts
15252
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Smoki
3/17/2011 1:00:52 AM
SMOK SZKIELET:

To ożywione przez złych nekromantów martwe oraz złe smoki, które pod wpływem magii powróciły do życia i wykonują polecenia swoich panów. Posiadają najmniejsza moc ze wszystkich smoków, jednak i tak są groźne.

Z wyglądu są to zwykłe smocze szkielety.


:)
+0
Dzoana K

398
15252 Posts
15252
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Smoki
3/17/2011 1:01:55 AM
SMOK WAMPIRZY:

To niewątpliwie złe istoty. Lubują się w kolekcjonowaniu złotych przedmiotów, które zabierają swoim ofiarom.

Do złudzenia przypominają smoki czerwone. Różni ich to, że są trochę od nich, mniejsze, a barwa ich łusek jest bardziej czerwono-bordowa niż typowo czerwona. Oprócz tego wygląd ich pysków też jest inny pod względem kilku małych szczegółów.

Jest ich mało i dlatego nie stanowią żadnego poważniejszego zagrożenia.

: Ich siłą napędzającą jest krew. Szczególnie ciepła i wyssana z inteligentnej istoty. Od swych czerwonych kuzynów różnią się też tym, że nie zjadają swoich ofiar w całości lecz tylko wypijają z nich krew.
:)
+0
Dzoana K

398
15252 Posts
15252
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Smoki
3/17/2011 1:03:08 AM
SMOK WĘŻOWY:

To dosyć tajemniczy gad. Niewiele o nim wiemy, bo jest on rzadko spotykany. Potrafią unosić się w powietrzu mimo niezwykle małych skrzydeł.

Posiadają długie wężowe ciała zakończone dwoma wyrostkami rozdziawiającymi się na końcu. W połowie ciała mają skrzydła i dwie kończyny zakończone szponami.

Gdzie zamieszkują i to czy są dobre czy złe pozostaje na razie zagadką.:)
+0


My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced