Menuerror This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Dzoana K

398
15252 Posts
15252
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Smoki
3/17/2011 1:04:11 AM
SMOK ZĘBATY:

To chciwe, drapieżne i przebiegłe gady. Potrafią wznieść się w powietrze jednym zamachem skrzydeł i rzucić się do przodu. Posługują się wieloma językami, mówią jednak słabo. Zazwyczaj używają komunikacji językowej w momencie, gdy się targują lub by uniknąć beznadziejnych, ciężkich starć. Są skłonne do przemocy i częstych, gwałtownych napadów szału.

Ich ciała opancerzone są płytami kostnymi. Stawy zaopatrzone są „kły” - przekształcone z łusek - przypominające ostrogi. Na końcu posiadają rozszczepiony ogon, przypominający szczypce. Pomimo zdolności natychmiastowego startu latają słabo, gdyż ich małe, ale muskularne skrzydła nie są przystosowane do utrzymywania się długo w powietrzu. Płyty kostne w formie łusek, które pokrywają ich ciało są szaro – brązowe z cętkami. Odznaczają się od nich błyszczące na pomarańczowo lub czerwono oczy, umieszczone w oczodołach w najeżonej różnymi różkami i szpikulcami czaszce.

Tak jak smoki zębate polują z dala od swych leż, których zwykle bronią blokując je wielkimi głazami. Dzięki temu ukrywają je, aby podczas ich nieobecności żaden intruz się nie zakradł i nie splądrował skarbów smoka.

Najchętniej jedzą świeże mięso w każdej możliwej postaci. Szczególnie lubują się w mięsie inteligentnych ssaków.


:)
+0
Dzoana K

398
15252 Posts
15252
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Smoki
3/17/2011 1:05:22 AM
SMOK ZIELONY:

To istoty wojownicze, które zwykle atakują nawet niesprowokowane.

O ich agresywnej naturze świadczą paszcze pełne zębów oraz groźnie nastroszone grzebienie. Odstraszający wygląd podkreślają liczne guzy i kolce, które porastają im brwi i podbródek. Małe smoczątko ma cienkie i małe łuski ciemnozielonej, niemal czarnej barwy. Im gad starszy, tym jego łuski są większe i jaśniejsze. Z czasem przybierają kolor zielony, szmaragdowy i oliwkowy, który pomaga im kryć się w lesie.

Zakładają siedziby w kniejach, hołdują zasadzie: "Im las starszy, tym lepiej". Preferują jaskinie we wzgórzach lub urwiskach, a ich siedziby można rozpoznać po charakterystycznej woni chloru.

Wiadomo, że bardzo głodne zielone smoki jedzą praktycznie wszystko, także krzaki i małe drzewka. Szczególnie lubią mięso elfów oraz chochlików.

:)
+0
Dzoana K

398
15252 Posts
15252
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Smoki
3/17/2011 1:06:23 AM
SMOK ZŁOTY:

Są istotami mądrymi i pełnymi gracji, a także zwinnymi. Nienawidzą niesprawiedliwości i nieuczciwości. Często wyruszają w świat, by szerzyć dobro, zwykle w postaci człowieka lub zwierzęcia. WYGLĄD: Łuski złotego smoka zaraz po wykluciu się z jaja są ciemnożółte, ozdobione licznymi plamkami metalicznego złota. W miarę upływu czasu plamki się powiększają, dzięki czemu łuski dorosłego smoka są złote. Mądre pyski tych gadów zdobią wąsy. Świecące źrenice z wiekiem stają się coraz jaśniejsze, aż wreszcie przemieniają się w kałuże roztopionego złota. Istoty te pachną szafranem i kadzidłem.

Żyją niemal wszędzie. Siedziby zakładają w odosobnionych miejscach, zawsze z kamienia. Przeważnie zamieszkują jaskinie, a także zamki. Zwykle mają lojalnych strażników (zwierzęta charakterystyczne dla danego regionu o dobrym charakterze).

Żywią się przede wszystkim perłami lub małymi klejnotami. Chętnie przyjmują dary, jeśli nie mają one tylko charakteru łapówek


:)
+0
Dzoana K

398
15252 Posts
15252
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Smoki
3/17/2011 1:07:31 AM
SMOK ZOMBI:

Według większości ludzi to najohydniejszy ze wszystkich smoków. Stworzony przez złego nekromantę. Zostały powołane wtórnie do życia, ze szczątków złych smoków. Podobnie jak w przypadku smoków szkieletów, smoki zombi trudno jest odesłać w zaświaty, nawet jeżeli zginie ich "pan".

Wygląda jak żywy, latający, smoczy trup. Jego przerażający wygląd odstrasza wielu poszukiwaczy przygód. Boją się szczególnie dlatego, że jest on groźniejszym przeciwnikiem niż smok szkielet.


Oświadczam, ze nie są to moje osobiste zródła, jak tez nie rysowałam tych smoków !!!

http://elfiki.bloog.pl/kat,540588,index.html

:)
+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Smoki
3/19/2011 6:35:59 PM
+0


My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced