Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Anna Wilk

20
2059 Posts
2059
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
Magiczne słowa, magiczne gesty :)
10/19/2010 6:24:34 PM

Znam takie jedno magiczne słowo PRZEPRASZAM :)

Czy tez podobnie myślicie?

Czy znacie jeszcze inne takie słowa ?

Jak takie słowa na was działają ?

+0
Anna Wilk

20
2059 Posts
2059
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Magiczne słowa, magiczne gesty :)
10/19/2010 6:49:36 PM

Ziyo - Magiczne Słowa

+0
Tola O.

14
3477 Posts
3477
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
10/19/2010 9:55:26 PM
Dobry wieczór Pani Aniu !
Magiczne słowa, zawsze mówi się, że to taka "trójca" dobrego savoir vivre . Trzy magiczne słowa, można by powiedzieć, patrząc na tytuł Pani forum !
PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM ;))

To trzy tzw. magiczne słowa, które każdy z nas powinien znać. Używanie ich świadczy o naszym dobrym wychowaniu. Proszę, jest zwrotem grzecznościowym. Używa się go w różnych sytuacjach, np. gdy prosimy kogoś o podanie książki, czy czegokolwiek innego. Używa się go także w innych sytuacjach, gdzie oznacza: zapraszam, słucham, czy wyrażam na coś zgodę. Kolejnym, magicznym słowem jest dziękuję. Jego sens zależy od okoliczności, w jakich zostanie użyte. Może więc ono wyrażać wdzięczność. Wówczas użyjemy go w takich oto zestawieniach: „dziękuję bardzo”, czy „serdecznie dziękuję”. Może także oznaczać odmowę lub też być informacją o zakończeniu współpracy jak i sytuacji towarzyskiej. Słowa przepraszam używamy w wyjątkowych sytuacjach. Wówczas, gdy czujemy się czemuś winni, wtedy gdy popełniliśmy jakiś błąd. Ponadto jest słowem, dzięki któremu możemy zwrócić się do kogoś nieznajomego, np. z prośbą o wskazanie drogi.

Potrafią zdziałać cuda. Dlaczego więc tak wielu jest wśród nas, którym tak trudno ich użyć? I tak ciężko przechodzą przez gardło?

+0
Anna Wilk

20
2059 Posts
2059
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
10/19/2010 10:06:25 PM
Jestem Anna, to tak na początek.
To wszystko prawda. Nie używa się teraz takich słów. Przecież to takie proste, taka najprostsza magia
Zauważyłam też, że czasem się nadużywa. Mówi się "przepraszam" i robi się dalej swoje. To chyba jeszcze gorsze.

:)
+0
Tola O.

14
3477 Posts
3477
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
10/19/2010 10:14:28 PM
Tak Aniu, pewnie w wielu aspektach gorsze, zależy od punktu odbioru. Jak zawsze subiektywnie mogą być korzyści, jednak mnie najbardziej niepokoi, że te "klapki na oczach" i ślepe brnięcie do jakiś chorych celów, jest obiektywnie przykre, a jednak nie słychać sprzeciwu ! A brak sprzeciwu jednak kojarzy mi się z przyzwoleniem i to mnie osobiście martwi ! A przecież ta magia, tych trzech słów, nie jest taka skomplikowana, więcej w niej dobrego bon tonu, chęci, szacunku niż samego czarowania ;)) Tak... tylko są potrzebne chęci i ważna jest wrażliwość na drugiego człowieka ... a to wydaje się dziś największym problemem !
+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced