Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Dzieci ... oczami dorosłych
6/1/2011 8:49:28 PM
Wierz mi Ada ... wile z tego co przeczytałam, odnoszę do siebie i wiem, ze to prawda.
Dziecko to mały człowiek. Delikatniejszy, bo bezbronny, bo nie samodzielny.
+0
Tola O.

14
3477 Posts
3477
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
6/1/2011 8:56:44 PM
Quote:
Wierz mi Ada ... wile z tego co przeczytałam, odnoszę do siebie i wiem, ze to prawda.
Dziecko to mały człowiek. Delikatniejszy, bo bezbronny, bo nie samodzielny.
Zdaję sobie sprawę, że w dniu, który jest dla większości dzieci na całym świecie radosny, niestety jest również dniem kiedy powinniśmy się chwile zatrzymać i skłonić do refleksji. Wiele dzieci cierpi głód, wiele jest wyzyskiwanych do ciężkiej i ponad ich siły pracy, wielu z nich nie ma możliwości uczyć się, a w ich oczach gości smutek ... Pamiętam czas pracy w Domu Dziecka ... to był zawsze bardzo trudny dzień w roku. Przepraszam, że w dniu radości i zabawy, gdy sama czuję w sobie dziecko, skłaniam i namawiam na takie poważne dywagacje, ale uważam, że to konieczne byśmy to sobie uświadamiali i byli czuli na krzywdę, jaka może dziać się dziecku w sąsiedztwie.
Ostatnio we Włoszech doszło do tragedii, ojciec zapomniał o małej, dwuletniej córeczce, którą miał zawieść do żłobka ... dziecko spędziło 5 godzin, w samochodzie, na parkingu w pełnym słońca w bardzo upalny dzień, przypięte w foteliku. Trzy dni toczyła się walka o życie dziewczynki, ... niestety bez efektu, ... dziecko zmarło ;(( To takie chwile gdzie trzeba zwolnić, trzeba się zastanowić dokąd pędzimy, ... i kim w tym pędzie będą nasze dzieci!
+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
6/2/2011 1:18:04 AM
Smutne to. Niestety dzieje się czasem wiele złego wokół nas, na co najczęściej nie zwraca się uwagi. Patrzymy na szarpiącą dziecko na ulicy nie raz matkę i .... nic. A ja kiedyś złapałam taką za rękę ... było to w Niemczech nad pięknym jeziorem Chemisee. Nie wytrzymałam. Malec nie zrobił nic złego. Myślę, że trzeba reagować, zawsze trzeba reagować.
+0
Miron W

23
7583 Posts
7583
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
6/2/2011 7:09:34 AM
A cosik jakoby w temacie czytałem rano przy kawie, to wklejam: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dwa-miliony-dzieci-w-polsce-zyje-na-skraju-nedzy,1,4406143,wiadomosc.html
wredny ja - włóczykij !
+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
6/6/2011 9:44:52 PM
Quote:
A cosik jakoby w temacie czytałem rano przy kawie, to wklejam: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dwa-miliony-dzieci-w-polsce-zyje-na-skraju-nedzy,1,4406143,wiadomosc.html

I to jest wszystko prawda. Rodziny są w złej sytuacji, co za tym idzie najsłabsi, czyli dzieci również. Miało być swego czasu "prorodzinnie" ... dalej nie jest.
+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced