Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Dzieci ... oczami dorosłych
5/23/2013 8:06:13 PM
Wspaniały tekst Ada ... Polecam ... CZYTAJCIE!
+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
5/23/2013 8:14:52 PM
A ja mam dziś cytat z mojej ulubionej książki z przeszłości ... czyli "Ania z Zielonego Wzgórza"
Oto cytat:

"Nagle ogarnęła ją litość dla tego dziecka. Jakże ubogie, pozbawione miłości miało ono życie!... Życie ciężkiej pracy, ubóstwa i sieroctwa!
Wydaje mi się, że ona należy do tych istot, z którymi można wszystko przeprowadzić, jeżeli tylko postępuje się z miłością. "[Mateusz Cuthbert]

A mnie się wydaje, że do wszystkich dzieci należy podchodzić z mądrą miłością ... wtedy wszystko w wychowaniu jest łatwe i proste ... cierpliwość, motywacja i ... BARDZO DUŻO CZASU SPĘDZONEGO WSPÓLNIE ... to podstawa.
+0
Tola O.

14
3477 Posts
3477
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
6/23/2013 7:10:58 AM
O tak, zgadzam się Basiu ... każda chwila poświęcona Dziecku procentuje ... aczkolwiek pamiętajmy o tym, że sami możemy nauczyć się wiele od dziecka. Obserwujmy, pozwalajmy na jego bezpieczną kreatywność, zadbajmy i ochronę ale nie ingerujmy w świat jego odczuć budzących odczucia ... bowiem dziecko poprzez swoje reakcje, swoją zabawę, swoje zaangażowanie ( czy to mruczenie, czy wirowanie rączkami, czy jeżdżenie samochodzikiem po krawędzi stołu ... ) uczy się obcować ze swą wrażliwością !
Ja mam dziś bardzo ciekawy teks, może ot tak do porannej, niedzielnej kawy i ...
zapewniam nie jest on tylko dla rodziców i dziadków jedynaków !
+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
6/28/2013 7:43:42 PM
Bardzo dobry artykuł Ada ... zapewniam, jako matka wielodzietnej rodziny ... bardzo przyda się każdemu ... bo dzieci nie są jednakowe ... bo trzeba do każdego dziecka podchodzić indywidualnie ... czy to jedynak ... czy jeden z wielu :)
Pozdrawiam
+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced