Menuerror This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
Magiczne urodziny właścicielki tego forum ... czyli Ani Wilk :)
6/11/2011 7:24:53 PM
Zróbmy właścicielce tego forum niespodziankę :)
Zapraszam wszystkich na MAGICZNE URODZINKI Ani Wilk :)
To już jutro 12 czerwca!!!+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Magiczne urodziny właścicielki tego forum ... czyli Ani Wilk :)
6/11/2011 7:33:41 PM
Jaka właściwie jest Anna?

ANNA

Pochodzenie: Pochodzenie: hebrajskie
Znaczenie imienia: łaska, wdzięk
Liczba dla imienia: 3
Znak zodiaku: Rak
Planeta: Księżyc
Imieniny obchodzi:
26 Lipca

Hannah to po hebrajsku "łaska" lub "wdzięk"; to imię bywa też tłumaczone jako "pełna wdzięku". W Biblii występuje kilka kobiecych postaci o tym imieniu. O najsłynniejszej Annie, która była matką Maryi, czyli babką Jezusa, Pismo jednak nie wspomina. Według starego ustnego przekazu rodzice Maryi mieli na imię Anna i Joachim. Od hebrajskiego imienia Hannah pochodzi także imię Hanna, które jest omówione osobno. W malarstwie religijnym istnieje tradycja przedstawiania św. Anny jako tak zwanej św. Anny Samotrzeć. Samotrzeć oznacza "w trójkę" - święta jest wyobrażana na obrazach lub w rzeźbach w towarzystwie swojej córki, Maryi, i wnuka, Jezusa. Na Śląsku, gdzie św. Anna jest szczególnie czczona, wygasły wulkan pod Opolem nosi nazwę Góry Świętej Anny. Zachowały się też ludowe rzeźby św. Anny Samotrzeć, na których trzyma ona na rękach obie święte osoby. Niektóre z tych figurek, prymitywnie wykonane, wyglądają jak jakiś pogański idol o trzech głowach. Dziwnym zbiegiem okoliczności właśnie Śląsk zamieszkiwali w starożytności Celtowie, którzy oddawali cześć potrójnym boginiom płodności i urodzaju. Może to dalekie wspomnienie tamtych archaicznych wierzeń?

Patrząc na przedstawienia świętej Anny Samotrzeć trudno nie wierzyć w numerologię, gdyż liczba tego imienia wynosi właśnie trzy. Trójka to liczba ludzi praktycznych i dążących do sukcesu, ale jednocześnie lubianych przez otoczenie i z większą niż inni łatwością sięgających po szczęście. Z pewnością magiczna siła zapisana w tym imieniu jest nadal podświadomie wyczuwana, dlatego to imię jest tak u nas lubiane i popularne, chyba najczęściej (wraz z Joanną) nadawane dziewczętom. Pewnie ma też swoje znaczenie fakt, że to dźwięcznie brzmiące imię: Anna, jednakowo czyta się wprost i od końca. Oznacza to, że Anny potrafią zachować spokój, optymizm i równowagę ducha nawet wtedy, gdy "cały świat staje na głowie". Pamiętajmy też, że imię to zaczęło swoją karierę jako imię babki Świętej Rodziny, a babcie, jak wiadomo, często są w naszych zwariowanych czasach ostoją spokoju i zdrowego rozsądku. Anny zwykle mają dobre rozeznanie w realiach tego świata. Są praktyczne i zapobiegliwe, i chociaż są wrażliwe, to raczej wolne są od pokus, aby "odlatywać". Zwykle mocno stoją na ziemi i służą radą, pomocą i opieką swoim bliskim. (Tu znowu przypomina się postać św. Anny Samotrzeć, która trzyma na ramionach swą Córkę i Wnuka.) Wiele ważnych dla Anny spraw dzieje się po prostu... w jej rodzinie. I zwykle w swoim rodzinnym kręgu Anna jest postacią centralną i wokół niej obraca się życie domu i jego przyjaciół. Małe Anie raczej nie buntują się i nie próbują życia sobie wymyślać na własną rękę. Nie sprawiają kłopotów wychowawczych; są nastawione na "twórczą kontynuację" tego, czego nauczyły się od swojej mamy i babci. Często należą w swej rodzinie do swoistej żeńskiej dynastii. Imię to brzmi ciepło i emanują z niego uczucia opiekuńcze. Imię to powtarzane codziennie jak mantra uczy dziewczynkę uśmiechu, dobroci, bycia miłą i rozumienia innych ludzi. Gdy dorośnie, będzie jak znalazł! Również wielu mężczyzn, gdy wyobraża sobie idealną partnerkę na całe długie życie, myśli o kobiecie takiej, jaką przywołuje na myśl takie łagodne imię - a nie któreś z imion szorstkich i niepokojących. Trzy, liczba sukcesu w ich imieniu sprawia również, że Anny dobrze radzą sobie w życiu zawodowym i bez kompleksów mogą kształcić się na wybitne specjalistki, zdobywać pieniądze i sławę.

Anna to imię szczególnie odpowiednie dla znaku Raka, który w podobny sposób łączy w sobie łagodność i uczucia opiekuńcze ze zmysłem praktycznym. Równie dobrze zgadzają się wibracje tego imienia z naturą statecznego Byka i zapobiegliwej Panny. Bez zastrzeżeń można też polecić to imię praktycznym Koziorożcom, ufnym Rybom i pełnym wdzięku Wagom. Imię Anna nadane pozostałym znakom będzie łagodzić skrajne cechy ich charakteru, tak, więc Bliźniakom doda powagi, u Lwów wykształci ciepły stosunek do ludzi, Strzelcom każe w większej mierze troszczyć się o innych, Wodnikom da lepsze rozeznanie w sprawach codziennych, codziennych Skorpionom doda wdzięku. Niemniej będą zadowolone z tego imienia rogate dusze, Barany.

+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Magiczne urodziny właścicielki tego forum ... czyli Ani Wilk :)
6/11/2011 7:35:25 PM

Anna+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Magiczne urodziny właścicielki tego forum ... czyli Ani Wilk :)
6/11/2011 7:37:31 PM
To Twój znak Aniu .... czy jesteś dokładnie taka?

BLIŹNIĘTA (22 V - 20 VI)

Cechą wiodącą u ludzi urodzonych w znaku Bliźniąt jest dualizm psychiczny. Wyraża się on zmiennością nastrojów, łatwością zmiany poglądów na każdy temat, bardzo szerokim wachlarzem zainteresowań. Prowadzeniem wielu rzeczy na raz, studiowaniem i opanowywaniem wielu dziedzin, ale nigdy dogłębnie i do końca. Ze znakiem tym związana jest pomysłowość i powierzchowność, przekorność i wdzięk, zapał i chwiejność, ale nade wszystko nieustanna pogoń za czymś nowym. To ciągłe poszukiwanie inicjuje konieczność stałego dokonywania wyborów. Wybory dokonywane przez Bliźnięta bardzo rzadko oparte są na wnikliwej analizie faktów, więc są pozornie łatwe. Ponieważ jednak najczęściej dokonują ich ludzie o wysokiej inteligencji i dużej intuicji, więc podejmowane decyzje często są trafne. Bliźnięta pragną mieć barwne i urozmaicone życie, natomiast do pieniędzy nie przywiązują należytej wagi. W życiu erotycznym bardziej kierują się ciekawością niż popędem, a decyzję o wejściu w trwały związek najczęściej podejmuje i przeprowadza ich partner. Bliźnięta jak ognia boją się nudy, a związek małżeński może się dla nich silnie kojarzyć z ograniczeniem wolności, permanentnymi obowiązkami, a co za tym idzie z nudą.

PANI BLIŹNIAK

Jest zawsze inna, ciekawa i inteligentna. Potrafi rozruszać każde towarzystwo. Zna mnóstwo ciekawych historyjek, pikantnych dowcipów, potrafi się znaleźć w każdym towarzystwie, mówić na każdy temat, ale dokładnie nie zgłębi żadnego. Seks jest dla niej ważną sprawą. Najczęściej wolna od drobnomieszczańskich zahamowań, nie musi się zakochać, żeby się kochać. W życiu ciągle szuka i tęskni do tego jednego, jedynego, wymarzonego, ale zanim takiego znajdzie, jeżeli w ogóle go znajdzie, dozna częstych porażek i zmieni wielu partnerów. Urokowi Bliźniaczki nie sposób się oprzeć. Niemal każdego mężczyznę zafascynuje jej styl bycia, komplementy, jakimi go obsypie i wreszcie wyszukana i pełna wdzięku gra miłosna. Żadnemu panu wówczas nawet na myśl nie przyjdzie, że w takiej sytuacji jak on może być, w tym samym czasie, jeszcze ktoś inny, a w poczynaniach Bliźniaczki dominuje ciekawość. Nie przypuszcza też, że zaraz po upojnym spotkaniu Bliźniaczka pobiegnie do przyjaciółki, żeby jej zaraz ze szczegółami opowiedzieć o przeżytych wrażeniach, ubarwiając je jeszcze swoją wspaniałą fantazją.

+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Magiczne urodziny właścicielki tego forum ... czyli Ani Wilk :)
6/11/2011 7:39:38 PM
Piosenka dla Ani :) ANNA MARIA ... CZERWONE GITARY+0


My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced