Menu

Marylka B..

338
16935 Posts
16935
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
--CIEKAWOŚCI ZE ŚWIATA- I KRAJU -(CZYLI , NA RÓŻNE TEMATY)
8/1/2011 5:57:20 PM

Zapraszam do zabawy ,pisząc na rózne tematy .np taki:..co najwięcej Cie interesuje ?...................

....( PORADY MEDYCZNE, MODA, KULINARNE, CIEKAWOŚCI Z POLSKI I ZE ŚWIATA.)...

Marylka
New Reply
+0
Marylka B..

338
16935 Posts
16935
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: CIEKAWOŚCI ZE ŚWIATA--(CZYLI , NA KAZDY TEMAT)
8/1/2011 8:55:07 PM
.....Moja córka kupiła z męzem dom. Po skończeniu budynku w środku teraz wykańczają sobie w koło domu....Załozyli kostkę ,posadzili roslinność potrzebne jest oświetlenie .Nie jest to takie łatwe zeby oświetlić prawidłowo i oszczędnie.

Światło decyduje nie tylko o tym, jak widzimy otoczenie, ale również jak się w nim czujemy. Jak odbieramy dane wnętrze, czy ono ginie w mroku, czy zaprasza swoim światłem. Tworząc oświetlenie domu czy mieszkania warto podjąć trud właściwego doboru świateł. Kryteria doboru właściwego oświetlenia:

1. Zastosowane lampy muszą dawać odpowiednią ilość światła. Ta potrzebna ilość światła zmienia się jednak w zależności od czynności wykonywanych w pomieszczeniu. Np. do czytania wymagany jest poziom 300lx, a do czynności bardziej precyzyjnych, typu szycie, klejenie drobnych elementów 750lx. Z kolei odpoczynek, czy oglądanie telewizji powinno odbywać się przy znacznie mniejszej ilości światła, rzędu kilkunastu do kilkudziesięciu luksów. Wskazane jest zatem nie ograniczanie się do jednego punktu oświetlającego pokój, lecz w zależności do potrzeb stosowanie kilku osobno załączanych np. żyrandol, dodatkowa lampa do oświetlenie pośredniego, kinkiety i lampy stojące do oświetlenia miejscowego.
  2. Światło musi być funkcjonalne, 3. Oświetlenie powinno być energooszczędne , 4.Forma opraw oświetleniowych winna być dostosowana do aranżacji wnętrza.....

Troska o odpowiednie oświetlenie, to również dbanie o nasze zdrowie.....

Marylka
New Reply
+0
Marylka B..

338
16935 Posts
16935
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: CIEKAWOŚCI ZE ŚWIATA --(CZYLI , NA KAZDY TEMAT)
8/2/2011 4:49:43 AM

Moze takie małe opowiadanie ,u nie jednego pojawi się usmiech na twarzy?

Pewnego dnia zle sie poczułam...
Poszłam do lekarza...
Zbadał mnie i Powiedział...
To nic poważnego !
Powędrowałam do apteki...
Tam usłyszałam,że...
recepta nie jest do zrealizowania.
Hmm...jak to
Nie rozumiałam...
Usiadłam i spokojnie przeczytałam
jej treść...

- Jego uśmiech trzy razy dziennie...
-Pocałunki do utraty tchu...
-Otulić Jego ramieniem się proszę
-Kocham Cie...usłyszeć te słowa z Jego ust

Yyyy...farmaceutka miała rację
- nie do zrealizowania

Marylka
New Reply
+0
Marylka B..

338
16935 Posts
16935
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE:-- CIEKAWOSCI ZE ŚWIATA--(CZYLI , NA KAZDY TEMAT)
8/3/2011 8:13:49 PM
spowolnią światową produkcję

....Naukowcy od kilka lat głowili się nad problemem rosnącego wymierania pszczół. Czy rzeczywiście pszczoły są tak ważne, że warto sobie nimi zaprzątać głowę? Okazuje się, że tak. Mogło by się wydawać, że jedyny pożytek jaki mamy z pszczół to miód, który nie tylko dobrze smakuje, ale również ma własności przeciwbakteryjne i przeciwinfekcyjne. Jednak pszczoły oprócz wytwarzania miodu spełniają również inne bardzo ważne zadanie w ekosystemie ziemi. To zadanie to zapylanie kwiatów i innych roślin. Jak się okazuje pszczoły zbierając nektar przenoszą (rozpylają) sporą ilość roślin na nowe tereny. Dzięki temu możliwy jest naturalny rozwój całego ekosystemu.

Na terenach, które zostały pozbawione pszczół w krótkim czasie doszło do osłabienia ekosystemu co w konsekwencji doprowadziło do powstrzymania rozwoju roślinności. Jak wyliczają naukowcy wymarcie wszystkich pszczół spodowałoby światowy kryzys żywieniowy, ponieważ większość produktów roślinnych a w konsekwencji zwierzęcych zaczyna się na etapie przenoszenia pyłków przez pszczoły. Gdyby pszczoły wymarły doszło by do znacznego wzrostu cen pokarmu co w konsekwencji doprowadziło by do kosmicznych cen towarów zwłaszcza w większych miastach i aglomaracjach.

Należy pamiętać, że ludzie w małych miejscowościach i na wsiach są w stanie być samowystarczalni, jednak w przypadku wymarcia pszczól również oni mieli by problemy z tanią produkcją pokarmu.

Co w takim razie doprowadziło do pogorszenia się stanu pszczół na świecie? Naukowcy twierdzą, że powodem mogły być pestyctydy, które były rozpylane przez firmę Bayer w wielu miejscach. Po pewnym czasie od rozpylania pestycydów zauważalne stało się wymieranie wszystkich pszczół na sporych obszarach dotkniętych pestycydami

Marylka
New Reply
+0
Marylka B..

338
16935 Posts
16935
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: RÓZNE TEMATY--(CZYLI , NA KAZDY TEMAT)
8/3/2011 8:18:58 PM
Niepokojące informacje dochodzą z placówek naukowców na całym świecie. Arktyka z roku na roku zwiększa swoją powierzchnię. O ile kilkanaście lat temu zmniejszanie się arktyki miało było staje jednak powolne tak ostatnio tempo z jakim ten rejon ziemi się zmniejsza zaczyna zastanawiać nawet najbardziej sceptycznie nastawionych do globalnego ocieplenia naukowców.

Od pewnego czasu można zauważyć znaczny wzrost temperatur w okolicach antarktyki oraz szybsze i na większą skalę odbywające się topnienie lodów. Prędkość topnienia może być napędzana nie tylko przez samego człowieka i jego uwalnianie do atmosfery dwutlenku węgla, ale również pewna zasada fizyczna, która mówi o większym wchłanianiu promieni słonecznych (ciepła) w przypadku, gdy ilość śniegu (jasnego koloru) maleje.

Ogólnie przyjmuje się, że powierzchnia oceanu ze względu na swój kolor wchłania więcej ciepła i w konsekwencji szybciej się nagrzewa niż lód i śnieg, które odbijają znaczną część promieni słonecznych spowrotem do atmosfery.

Naukowcy prognozują, że już za kilkanaście lat w okresie wakacji arktyka może zostać całkowicie pozbawiona lodu.

Co taki stan może spowodować? Ocieplenie kliamatu w tym rejonie może w konsekwencji spowodować nagrzanie się wiecznej zmarźliny w północnej Rosji w efekcie czego może dojść do uwolnienia się znacznej ilości metanu znajdującej się obecnie w stale zamarźniętym rejonie rosji.

W konsekwencji doszło by do jeszcze szybszego ogrzania całego świata.

Marylka
New Reply
+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced