Menuerror This forum is not active, and new posts may not be made in it.
1
10.04.10 - Film Anity Gargas
8/26/2011 7:32:17 PM
Klub Gazety Polskiej w Winnipegu zorganizował projekcję pierwszego filmu śledczego na temat katastrofy smoleńskiej: ,,10.04.10" jak też spotkanie z autorką tego filmu panią redaktor Anitą Gargas.
Spotkanie odbyło się *w sali parafialnej* *Kościoła Św. Ducha w środę, **24 sierpnia o godzinie 18.00*.

Redaktor Anita Gargas jest dziennikarką specjalizującą się w dziennikarstwie śledczym. Pracę dziennikarską rozpoczynała w ,,Tygodniku Solidarność", gdzie pisała teksty i reportaże dotyczące partyjnej nomenklatury. W czerwcu 1993 na łamach "Gazety Polskiej" opublikowała , tajną wówczas listę Maciarewicza.
Od 2006 roku rozpoczęła pracę w telewizji polskiej, gdzie była między innymi wiceszefem redakcji reportażu oraz wicedyrektorem ds. publicystyki TVP1. W lutym 2010, po emisji filmu ,,Towarzysz Generał" o gen. Jaruzelskim została odwołana z funkcji wiceszefa TVP1.

Program śledczy Anity Gargas ,,Misja specjalna", znany nam z emisji w TV Polonia, ze względu na poruszane w nim tematy był trzykrotnie zdejmowany z anteny - ostatnio w październiku 2010 po cyklu reportaży dotyczących katastrofy smoleńskiej. Obecnie Anita Gargas jest dziennikarzem ,,Gazety Polskiej" i właśnie przy współpracy z tą gazetą nakręciła i wydała film śledczy ,,10.04.10"

Film ten przedstawia relacje naocznych świadków z dnia katastrofy smoleńskiej, które podważają raport MAK i ustalenia komisji śledczej. Autorka spędziła w Smoleńsku kilka tygodni rozmawiając z mieszkańcami osiedla sąsiadującego z lotniskiem, pilotami i pracownikami jednostki wojskowej.

Co myślisz na temat filmu.
Prawda może być znaleziona tylko przez tych, którzy są na tyle pokorni że mają zdolność rozważania to czego nie preferują
http://www.bogdanfiedur.info
+0
1


My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced