MenuMarylka B..

338
16935 Posts
16935
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
****WALENTYNKI --14.02.2012r.DZIEŃ ŚW WALENTEGO ***zapraszam do zabawy
1/23/2012 12:38:41 PM

Wszystko o czerwonych Walentynkach

Agresywna i dystyngowana. Żywiołowa i szlachetna. Ekstrawertyczna i stymulująca. Pobudza zmysły, wyróżnia się z tłumu. Emanuje siłą, przykuwa uwagę. Taka jest osobowość czerwieni. Krzyczy: zauważ mnie, podziel moją pasję, chcę działać, chcę kochać lub po prostu be my Valentine!

Walentynki - miłosny prezent Kupidyna

Marylka
New Reply
+0
Marylka B..

338
16935 Posts
16935
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: ********WALENTYNKI ******, ***SERCE *** zapraszam do zabawy
1/23/2012 12:40:04 PM

Międzynarodowym symbolem Walentynek jest serce. To zrozumiałe. Uosabia miłość, czułość, oddanie. Prezenty w kształcie serca są przeróżne. Bogactwo czerwonych gadżetów jest każdego roku bardziej okazałe. W święto zakochanych dajemy również kwiaty. Najczęściej wręczana jest pospolita róża, której w wielu kulturach przypisuje się etykietkę kwiatu miłości. Popularne są też wierszyki, kartki walentynkowe, maskotki, bielizna etc. Wszystko w czerwonej oprawie! W dniu zakochanych wszystko dookoła jest dosłownie czerwone - w serduszka, płatki róż, piórka i czekoladki. Dlaczego ten ognisty kolor zdominował święto Walentego? - Nieważne, czy w odcieniach wina, wiśni, maliny, czy pomidora kojarzy się z miłością, agresją, żywiołowością i ekstrawertyzmem. W tym dniu czerwień jest wysoce pożądana – przekonuje Dorota Sikorska, stylistka Every Nature. - Nawet nie znając symboliki chromatycznej czerwieni, podświadomie wiemy, że na ten właśnie kolor najsilniej reagują mężczyźni. Jego oddziaływanie jest fuzją pozytywnych emocji, seksapilu i atrakcyjności. Kojarzy się mocno z seksualnością. W świecie fashion jest uznawany za „kolor kolorów”– dodaje stylistka.

Wszystko o czerwonych Walentynkach

Czerwień, najgorętsza ze wszystkich barw, w Polsce i na Zachodzie kojarzona z miłosnym wyznaniem i temperamentem w innych kulturach przywołuje odmienne asocjacje. W Egipcie kolor czerwony oznaczał zło, w Chinach zaś bogactwo oraz szczęście. Dlatego chińskie panny młode na ślub zakładają czerwone suknie. W Japonii czerwony to synonim bohaterstwa, w Afryce zaś żałoby.
W każdym kraju, w każdej kulturze i mentalności ma swoje miejsce. To kolor, obok którego nie można przejść obojętnie.

Zmasowany atak

Silnej wymowy czerwieni w dniu zakochanych nie możemy więc naiwnie spłycać jedynie do wyznań miłosnych. Ta dynamiczna, witalna i mocno stymulująca ludzką psychikę barwa niesie w sobie duży ładunek emocjonalny. Często wykorzystywana jest w wielu dziedzinach, między innymi w reklamie oraz neuromarketingu badającym psychofizyczne reakcje konsumentów. – Kolory, zapachy i muzyka najbardziej sugestywnie wpływają na nasze zmysły. Czerwień jest niezawodna. Wyróżnia się, przykuwa uwagę Klienta. Na przykład w modzie czerwona sukienka jest archetypem – tak samo ponadczasowym jak mała czarna. Taka kreacja lub choćby czerwone dodatki do strojów zawsze są obecne na wybiegach świata mody, ponieważ przemawiają do poczucia estetyki, wzbudzają pożądanie. Kojarzą się z elegancją, luksusem i zmysłowością – mówi Piotr Berliński, Dyrektor Zarządzający marki Every Nature.

Czerwony jest wszechobecny, gdyż najsilniej na nas oddziałuje. Wszelkie ogłoszenia promocyjne, okazje, wyprzedaże zaznaczane są przede wszystkim na czerwono. Można zaryzykować stwierdzenie, że ten kolor po prostu zewsząd nas atakuje. Przesyt czerwoności otaczającego świata przeprowadza swój zmasowany atak w dniu zakochanych, nigdy jednak nie pozostaniemy obojętni na bodźce, które wysyła. Marketing sensoryczny, a przede wszystkim handel wabią nas czerwienią, słusznie oczekując zadowalającego feedback’u przekładającego się na czynione zakupy. Chociaż przeciwni jesteśmy komercjalizacji każdej kalendarzowej okazji, lubimy w to walentynkowe święto kupować, obdarowywać być obdarowanym uczuciem oraz czerwonym drobiazgiem.

Czy wiesz że…
  • Popularne Walentynki stosunkowo niedawno zagościły w polskim kalendarzu. Obchody walentynkowe trafiły do nas dopiero w latach 90. XX wieku. Przywędrowały z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, gdzie mają ponad pięciowiekową tradycję.
  • Rodowodu dzisiejszego katolickiego święta należy szukać w pogańskim Rzymie. W połowie lutego ptaki zaczynały tam swoje zaloty. Oznaczało to symboliczne przebudzenie się natury. 15 lutego wyznaczono datę świętowania luperkaliów, czyli festynu ku czci boga płodności. Dzień przed tym świętem odbywała się miłosna loteria podczas, której imiona dziewcząt zapisywane były na skrawkach papieru. Losowali je chłopcy, wybierając sobie partnerkę.
  • Patronem święta jest biskup Walenty, który mimo cesarskiego zakazu błogosławił śluby młodych legionistów. Został wtrącony do więzienia. Legenda głosi, że Walenty ginie 14 lutego 269 roku. Podobno w przeddzień egzekucji napisał list do ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”.
źródło: www.everynature.pl
Marylka
New Reply
+0
Marylka B..

338
16935 Posts
16935
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: ********WALENTYNKI ******, ***SERCE *** zapraszam do zabawy
1/23/2012 12:42:35 PM

Walentynki - miłosny prezent Kupidyna

Walentynki – czyli święto zakochanych, mają prawie tyle samo fanów, co wrogów. Kochamy je lub nienawidzimy, ale jedno jest pewne – nie możemy przed nimi uciec. Od pierwszych dni lutego rozpoczyna się istny festiwal miłości – wszytko jest w kształcie serca z napisem „Kocham Cię”.

Okazuje się jednak, że to święto jest w swej istocie bardzo zaskakujące, a odpowiedź na pytanie skąd się wzięły Walentynki, jak je obchodzić oraz co podarować ukochanej osobie, wcale nie jest taka łatwa...

Świętowanie 14 lutego, jako Święta Zakochanych przywędrowało do Polski w latach 90. Kultura anglosaska przyjęła je ze Starożytnego Rzymu, gdzie w dniach od 13 do 15 lutego odbywały się tzw. Luperkalia, czyli obchody ku czci Juno Februata oraz Fauna – boga płodności. Charakter patronów znacząco wpływał na specyfikę święta, a organizowana z tej okazji zabawa przybierała często rozwiązłą formę. Jedną z tradycji był między innymi rytuał, gdzie kobiety wkładały do specjalnej urny swoje imiona, które mężczyźni losowali, a następnie odszukiwali wylosowane kobiety. Rozwiązłości obyczajów kres położył cesarz rzymski Oktawian August, nakazując przedmałżeńską wstrzemięźliwość, ogłaszając trwałość związku małżeńskiego i zabraniając prostytucji. Za złamanie nakazu wstrzemięźliwości dla przykładu ukarał swoją rodzoną córkę i wnuczkę zesłaniem ich na bezludną wyspę. Luperkalia zmieniły patrona na Junonę – patronkę ogniska domowego, kobiet i macierzyństwa. Wraz z wprowadzeniem chrześcijaństwa zmieniono Luperkalia na dzień świętego Walentego, który z czasem przekształcił się w Święto Zakochanych. Tak narodziły się Walentynki.

Marylka
New Reply
+0
Marylka B..

338
16935 Posts
16935
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
****WALENTYNKI dnia 14.02.2012r****DZIEŃ ŚW. WALENTEGO,**** zapraszam do zabawy
1/23/2012 12:45:00 PM
Czym właściwie jest miłość?

Chociaż wszyscy wiemy, kiedy jesteśmy zakochani, trudno nam wyrazić słowami, czym tak naprawdę jest miłość. Na szczęście z pomocą przychodzą nam niezawodni naukowcy, którzy temat miłości poddali wnikliwej analizie. Rozpoczęli od zakochania – czyli tej przedwstępnej fazy miłości, zwanej przez zwykłych śmiertelników „motylkami w brzuchu”. Otóż tak naprawdę zakochanie jest po prostu podwyższonym poziomem fenyloetyloaminy i dopaminy. Powstają nowe pętle neuronalne oraz pojawiają się reakcje fizjologiczne, takie jak pocenie się dłoni. Przyspieszona akcja serca na widok obiektu naszych uczuć, którą wszyscy dobrze znamy to efekt działania adrenaliny. Jednym słowem nasz organizm reaguje w ten sam sposób na zagrożenie i stres. Zła wiadomość dla wszystkich zakochanych – poziom hormonów wraca do normy po okresie 3-8 lat. A co jeśli się nie obniży? Według naukowców „pojawia się nowy stan równowagi” - czyli miłość.

Miłość od strony teoretycznej zbadał amerykański uczony Robert Sternberga, który stworzył trójczynnikową koncepcję miłości. Według tej teorii miłość można opisać według trzech zasadniczych czynników: namiętności, intymności i zaangażowania. Cechy te ulegają ciągłym zmianom w czasie trwanie związku. Według Sternberga miłość występuje w siedmiu formach, w zależności od tego, które z podanych cech ją określają. Miłość doskonała ma wszystkie trzy cechy: zaangażowanie, intymność i namiętność. Lubienie to sama intymność, zadurzenie to tylko namiętność, pustą miłość charakteryzuje samo zaangażowanie. Romantyczna miłość, tak często spotykana u młodych ludzi może być opisana jako miks intymności i namiętności. Połączenie zaangażowania i namiętności, ale z brakiem intymności jest nazwane miłością niedorzeczną. Na koniec opisana została miłość partnerska, czyli połączenie zaangażowania i intymności, w sytuacji, gdzie nasza namiętność już wygasła.

Walentynki - miłosny prezent Kupidyna
Marylka
New Reply
+0
Marylka B..

338
16935 Posts
16935
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: ****WALENTYNKI dnia 14.02.2012r****DZIEŃ ŚW. WALENTEGO,**** zapraszam do zabawy
1/23/2012 1:05:53 PM

Każdy nowy dzień jest kwiatem
Który zakwita w naszych rękach
Tam gdzie się kocha, nigdy nie zapada noc.
Serce to cząstka człowieka,
Które tęskni, kocha i czeka

Kartka walentynkowa: 31
Marylka
New Reply
+0


My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced