Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
1
DOBRO
2/26/2012 7:20:38 AM
Czasami jeden uśmiech, jedno dobre słowo są więcej warte niż góra złota, gdyż w swej szczerości i niezwykłej prostocie potrafią ożywić serce drugiego człowieka, który na nie od wieków już czeka.
Zojka
+0
Anna Wilk

20
2059 Posts
2059
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: DOBRO
2/26/2012 10:48:54 AM
Quote:
Czasami jeden uśmiech, jedno dobre słowo są więcej warte niż góra złota, gdyż w swej szczerości i niezwykłej prostocie potrafią ożywić serce drugiego człowieka, który na nie od wieków już czeka.

Witam. Dobry temat, bo dobro, rodzi dobro. Uczono mnie w domu od dziecka. kto w ciebie kamieniem, ty w niego chlebem. To się sprawdza w moim dorosłym życiu.
Pozdrawiam

+0
Tola O.

14
3477 Posts
3477
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
2/28/2012 10:04:34 AM
Witam, również podoba mi się temat, choć na Linku można znaleźć już wiele tematów i for, gdzie w bardziej czy mniej pośredni sposób jest właśnie temat dobra poruszany. W rzeczy samej to również bardzo filozoficzny temat, bowiem od zarania dziejów wielu filozofów, naukowców, świętych rozważało czym jest dobro ... wielu spośród nich połączył pogląd św. Augusta, który stwierdził, że : "cokolwiek istnieje, o ile istnieje, jest dobrem, inaczej mówiąc dobro jest tym, co jest, zło natomiast jest tym, czego nie ma w dobru".
Nie wiem jak Wam dla mnie to wydaje się czytelne i nie ma wątpliwości, że dobro istnieje obiektywnie ( często jest równoważne woli Boga czy też sumienia, jeśli ktoś jest niewierzącym), zaś zło obiektywnie nie istnieje i jest tylko brakiem dobra ...
+0
Mariusz Gorgoń

1848
2160 Posts
2160
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
5/2/2012 3:55:55 PM
Tak jak czerń i biel tak dobro i zło przenikają się wzajemnie .Samo dobro jest diamentem w niezliczonej ilości zwykłych kamieni.Dobro jest pojęciem subiektywnym zależnym od sytuacji.

+0
1

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced