Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Daria ;)

41
3045 Posts
3045
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
Nie zapomnijmy o sobie
12/11/2012 9:22:04 AM
Chyba nie ma kogoś, którejś z nas, która to nie lubi Świąt Bożego Narodzenia i całej świątecznej atmosfery ? Pomyślałam, że wkraczanie w czas świątecznych przygotowań jest dobrym momentem na porozmawianiu o tym co najważniejsze. Głowa wypełniona tysiącem myśli – jaki prezent? Kto przyjdzie? Jak udekorować? Co przygotować na świąteczny stół? Myślimy o rodzinie, zaproszonych gościach i najczęściej zapominamy o sobie. W końcu w trakcie spotkań wyglądamy na zmęczone, nie mamy siły cieszyć się ze wszystkimi. Co możemy zrobić dla siebie ? Macie ochotę podzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniem, drogie Panie ?
;))
+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Nie zapomnijmy o sobie
12/11/2012 8:30:14 PM
Witam!
O sobie nie można zapomnieć Daria ... w końcu atmosferę świąt tworzy głównie gospodyni. Pamiętam święta, kiedy po wieczerzy wigilijnej padałam na przysłowiowy "pysk", potem odsypiałam zarwane noce we święta, choć mając urodziny w pierwszy świąteczny dzień, nie było możliwe to odsypianie ... tak kiedyś było, małe dzieci itp. A teraz pracę dzielę na etapy ... w listopadzie już wiem co chcę i jak chcę zrobić. Święta powstają w mojej głowie ... potem to już tylko konsekwentna realizacja. Ten rok jest jednak wyjątkowy, to moje pierwsze święta w Szwecji ... zaczynam właściwie wszystko od zera ... wszystkie dekoracje zwłaszcza, ale jak ktoś podejrzy przez okno, to już widać przygotowania do świąt :)
Pozdrawiam
+0
Daria ;)

41
3045 Posts
3045
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
12/12/2012 9:42:01 AM
Jesteś dobrze zorganizowana, Basiu. Jak wynika z Twojej wypowiedzi do tego trzeba dorosnąć, a raczej nauczyć się takiej gospodarności. Rozkładanie pracy na etapy to jednak jeszcze nie myślenie o samej sobie i zrobienie coś dla siebie. Ciekawi mnie czy Linkowiczki z okazji zbliżających się Świąt planują coś dla poprawienia swojego samopoczucia i wyglądu zarówno fizycznego i psychicznego. Bardzo mnie cieszy, że przyjęłaś zaproszenie do rozmowy na ten wątek, Basiu. W końcu kto jak nie my same, wymieniając swoje doświadczenia możemy siebie czegoś nauczyć ?
;))
+0
Barbara K.

640
48202 Posts
48202
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
12/12/2012 8:53:20 PM
Quote:
Jesteś dobrze zorganizowana, Basiu. Jak wynika z Twojej wypowiedzi do tego trzeba dorosnąć, a raczej nauczyć się takiej gospodarności. Rozkładanie pracy na etapy to jednak jeszcze nie myślenie o samej sobie i zrobienie coś dla siebie. Ciekawi mnie czy Linkowiczki z okazji zbliżających się Świąt planują coś dla poprawienia swojego samopoczucia i wyglądu zarówno fizycznego i psychicznego. Bardzo mnie cieszy, że przyjęłaś zaproszenie do rozmowy na ten wątek, Basiu. W końcu kto jak nie my same, wymieniając swoje doświadczenia możemy siebie czegoś nauczyć ?

Ależ bardzo wiele z tej okazji robię dla siebie ... samo to, że każdy już ma wyznaczone swoje działania i wszystko zagra jak zagrać powinno w wigilijny dzień :) Nawet Olek, który do Sztokholmu przylatuje dopiero 24 grudnia, ma swoje zadania na te święta ... umili nam je kilkoma ukochanymi drobiazgami z Polski. Już nie robię wszystkiego sama, jak to dawniej bywało. Panowie w kuchni są nie do podrobienia! Wierzcie mi drogie panie. Ustąpmy im więc trochę wolnego miejsca w kuchni, dajmy się im wykazać ... w porządkach domowych też są bardzo pomocni :) Jeśli więc oddamy trochę prac panom, choć czasem pewnie gospodyniom się wydaje, że one to robią wszystko najlepiej ... same będziemy miały czas na troszeczkę relaksu, czas na dobry film (nawet razem z drugą połową) ... na spacer itp.
Co do kondycji tak psychicznej, jak fizycznej, a co za tym idzie dobrego wyglądu ... nie polecam nic na siłę i w pośpiechu ... O WYGLĄD I TE RZECZY TRZEBA DBAĆ CODZIENNIE!
Pozdrawiam :)

+0
Tola O.

14
3477 Posts
3477
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
12/12/2012 10:58:15 PM
I ja się z Basią zgadzam. To my decydujemy i nadajemy ton organizacji świąt oraz świątecznym spotkaniom. Jesteśmy reżyserkami świąt i jednocześnie gramy jedną z głównych ról, nie możemy więc tych funkcji w sobie skonfliktować. Ważnym jest i oczywiście uwzględniajmy przy tym potrzeby innych, bliskich osób. Pamiętajmy jednak, że to, iż JA biorę odpowiedzialność za całość nie znaczy, że nie mam prosić inne osoby o pomoc w przygotowaniach. Jeżeli ja jako gospodyni będę pogodna, domownicy i goście także będą czuli się dobrze. A najważniejszy jest przecież nastrój.
+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced