Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Tola O.

14
3477 Posts
3477
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
RE: Nie zapomnijmy o sobie
12/12/2012 11:11:15 PM
hm, ... a przyjemności dla samej siebie ... czyż może być coś milszego gdy w domu, który pachnie pomarańczą, piernikiem i świąteczną czystością może być coś przyjemniejszego jak odpoczynek, pełen relaksu po dniu pracy i przygotowań z dobrą książką ... i muzyką ? I korzenny zapach aromatycznej świecy ? Jeśli na kawę do tego, jest zbyt późno, to proponuję kawowy peeling ... rewelacyjnie odpręża ( wypróbowałam)
oto przepis :

W naczyniu miksującym umieszczamy 4 łyżki soli, 4 łyżki świeżo zmielonej kawy i 2 łyżki cynamonu. Miksujemy. Tak przygotowany peeling nakładamy na wilgotną gąbkę i nią masujemy ciało. Peeling nadaje się do całego ciała z wyjątkiem twarzy i dekoltu.

a może lepiej zaplanować jakieś wieczorne wyjście np. na gregoriańskie roraty ? Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego ... pozdrawiam i powodzenia w tym przedświątecznym galimatiasie !
+0
Daria ;)

41
3045 Posts
3045
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
12/13/2012 10:54:02 AM
Quote:

Ależ bardzo wiele z tej okazji robię dla siebie ... samo to, że każdy już ma wyznaczone swoje działania i wszystko zagra jak zagrać powinno w wigilijny dzień :) Nawet Olek, który do Sztokholmu przylatuje dopiero 24 grudnia, ma swoje zadania na te święta ... umili nam je kilkoma ukochanymi drobiazgami z Polski. Już nie robię wszystkiego sama, jak to dawniej bywało. Panowie w kuchni są nie do podrobienia! Wierzcie mi drogie panie. Ustąpmy im więc trochę wolnego miejsca w kuchni, dajmy się im wykazać ... w porządkach domowych też są bardzo pomocni :) Jeśli więc oddamy trochę prac panom, choć czasem pewnie gospodyniom się wydaje, że one to robią wszystko najlepiej ... same będziemy miały czas na troszeczkę relaksu, czas na dobry film (nawet razem z drugą połową) ... na spacer itp.
Co do kondycji tak psychicznej, jak fizycznej, a co za tym idzie dobrego wyglądu ... nie polecam nic na siłę i w pośpiechu ... O WYGLĄD I TE RZECZY TRZEBA DBAĆ CODZIENNIE!
Pozdrawiam :)

Basiu, ależ ja nie o codziennej higienie mówię. To przecież tak oczywiste, że nawet nie ma co wspominać. Pytałam raczej czy warto może zrobić coś ekstra dla siebie. Nowa fryzura albo profesjonalny manicure po tych wielu pracach gdzie dłonie bardzie się zniszczą.
;))
+0
Daria ;)

41
3045 Posts
3045
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
12/13/2012 10:56:10 AM
Quote:
I ja się z Basią zgadzam. To my decydujemy i nadajemy ton organizacji świąt oraz świątecznym spotkaniom. Jesteśmy reżyserkami świąt i jednocześnie gramy jedną z głównych ról, nie możemy więc tych funkcji w sobie skonfliktować. Ważnym jest i oczywiście uwzględniajmy przy tym potrzeby innych, bliskich osób. Pamiętajmy jednak, że to, iż JA biorę odpowiedzialność za całość nie znaczy, że nie mam prosić inne osoby o pomoc w przygotowaniach. Jeżeli ja jako gospodyni będę pogodna, domownicy i goście także będą czuli się dobrze. A najważniejszy jest przecież nastrój.
Zgadzam się tutaj z Wami, że my kobiety czasem zbyt wygórowanie bierzemy wszystko na swoje barki i warto znaleźć sposób by siebie odciążyć. Basi się udało, gratuluję.
;))
+0
Daria ;)

41
3045 Posts
3045
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
12/13/2012 10:59:07 AM
Quote:
hm, ... a przyjemności dla samej siebie ... czyż może być coś milszego gdy w domu, który pachnie pomarańczą, piernikiem i świąteczną czystością może być coś przyjemniejszego jak odpoczynek, pełen relaksu po dniu pracy i przygotowań z dobrą książką ... i muzyką ? I korzenny zapach aromatycznej świecy ? Jeśli na kawę do tego, jest zbyt późno, to proponuję kawowy peeling ... rewelacyjnie odpręża ( wypróbowałam)
oto przepis :

W naczyniu miksującym umieszczamy 4 łyżki soli, 4 łyżki świeżo zmielonej kawy i 2 łyżki cynamonu. Miksujemy. Tak przygotowany peeling nakładamy na wilgotną gąbkę i nią masujemy ciało. Peeling nadaje się do całego ciała z wyjątkiem twarzy i dekoltu.

a może lepiej zaplanować jakieś wieczorne wyjście np. na gregoriańskie roraty ? Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego ... pozdrawiam i powodzenia w tym przedświątecznym galimatiasie !
Peeling wypróbuję, obowiązkowo. Dziękuję za radę. Masz rację Ado, że warto skorzystać z wielu kulturalnych propozycji, które przygotowane są na okoliczność świąt. Ja co roku, przygotowuję z uczniami jasełka, jednak w tym roku musiałam zrezygnować z powodu choroby ale na pewno wybiorę się na premierę, która odbędzie się na dniach.
;))
+0
12/13/2012 7:53:41 PM
Quote:
Chyba nie ma kogoś, którejś z nas, która to nie lubi Świąt Bożego Narodzenia i całej świątecznej atmosfery ? Pomyślałam, że wkraczanie w czas świątecznych przygotowań jest dobrym momentem na porozmawianiu o tym co najważniejsze. Głowa wypełniona tysiącem myśli – jaki prezent? Kto przyjdzie? Jak udekorować? Co przygotować na świąteczny stół? Myślimy o rodzinie, zaproszonych gościach i najczęściej zapominamy o sobie. W końcu w trakcie spotkań wyglądamy na zmęczone, nie mamy siły cieszyć się ze wszystkimi. Co możemy zrobić dla siebie ? Macie ochotę podzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniem, drogie Panie ?

Dziękuję za zaproszenie Daria. Temat całkiem na czasie, bo w środku świątecznych przygotowań. Cóż, nie pozwólmy sobie na świąteczne przepracowanie, nawet jak pracujemy zawodowo i mamy dodatkowe zajęcia.
Myślę, że przy zimowej aurze, wieczorna aromatyczna kąpiel przyniesie wiele relaksu.
Pozdrawiam

+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced