Menu

error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
RE: Izrael - Brotherhood of Man
5/12/2009 2:51:29 AM

Niestety, nie miałem wystarczająco "kontaktu" z Janerką.  I styl muzyczny za bardzo mi nie podchodzi. Może mi coś "podrzuciż"? Jeszcze jedna osoba, którą bardzo lubię to Darek Malejonek.  Ale traktuję go bardziej jako kogoś, kogo "ja" szanuje, a nie koniecznie za "Legendę". Chociaż troche dla Reggae w Polsce to Maleo jest jak Nalepa dla Bluesa...Pozatym w Zespole Maleo miał Harmonijkarza Nalepy.

Czasami lubje sie bawić w łączenie zespołów:

Skrzek grał z Niemenem i Nalepą (Breakout)

Morawski (?) grał z Nalepą i w Perfec-cie (Hołdys)

Hey (Banach) zrobił przeróbkę Brygady Kryzys (Brylewski) - To Co Czujesz

Maleo i Brylewski - wiadomo

Stan Borys (Blackout) i Niemen razem byli w Niebiesko-Czarnych

Paweł Krawczyk (?) grał i w Houk (Maleo) i w Hey (po Banachu)

Coś jeszcze? Jacyś inni "Wielcy"? Narazie mamy

Niemena, Nalepe, Skrzeka, Hołdysa, Borysewicza, Brylewskiego, Banacha,

Może Janerkę i Malejonka

+0
Mariusz Gorgoń

1848
2160 Posts
2160
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
5/12/2009 8:00:33 PM

Na początej Janerka Lech:

Nadzieja o Wrocławiu                                             Koncertu, który odbył się w Warszawie na   

Pl. Zamkowym, 25 marca 2007.  

Piosenkę "Konstytucje" wykonują: Lech Janerka, Sideny                                                                                       Polak ,Junior Stress

Nadzieja o Wrocławiu natomiast jest wkładem

Lecha Janerki na rzecz przyznania Wrocławowi

organizacji wystawy EXPO 2010.

Ciekawe jest przedsięwzięcie wytwórni TamTam Records i Germaican ." Polski ogień "
 Na płycie znajdują się utwory nagrane przez czołowych polskich wokalistów i wokalistki reggae i
dancehall na riddimach stworzonych przez słynną niemiecką wytwórnię Germaican. Promuje ona w kraju i na świecie polską scenę dancehall. -1-szy utwór tej składanki to :  Lech Janerka, Sidney Polak, Junior Stress – Konstytucje 2006 

Wracając do Darka mMajelonka " ojca chrzestnego polskiego reggae " ciekawa postać::

Izrael ,Metal katolicki 2TM 2,3 (Supergrupa Litza -budzyński-Malejonek) , Houk, Arka Noego, a obecnie:

Maleo Reggae Rockers ( przyznam szczerze tego projektu nie znam )

Co powiesz Arturze na Habakuk i Bakszysz.

+0
5/13/2009 2:13:49 AM

Płytę "Polski Ogien" posiadam... faktycznie bardzo fajna!

Habakuk-u zabardzo nie znam. Bakszysz jest fajny - mam ostatnią płytę i przypomina trochę Daab i Izrael. 

A co myślisz o takich zespołach jak:

Vavamuffin

Jamal

East West Rockers

Sidneya Polaka wiem że już znasz. Także spodziewam się że kojarzysz Indos Bravos ;-).

Maleo Reggae Rockers ma wielu członków z Bakszysza (których Maleo "porwał" :-). Reggae w ich wydaniu przypomina troche te stare formacje.  Jak Maleo śpiewa na nowym Izraelu czy na Reggaemova MRR często nie widać różnicy.

Co myślisz o nagraniu "Don't Dominate" Izraela?

+0
Mariusz Gorgoń

1848
2160 Posts
2160
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
5/13/2009 3:15:13 PM

"Don't Dominate" doskonały tekst,temat bardzo na czasie i cel szczytny. Muzyka dopracowana w szczególach. Dobrze że Robert śpiewa ten przekaz. Więcej takich zaangażowanych kawałków .cała płyta "dża ,dża" ludzie " muzycznie super ,saksofon , flet, chórki nienaganna technicznie . Można by zarzucić brak spójnościtej .Ale idywidualności Brylewski Maleo Kelner każdy z nich miał zapewne duży wpływ na całokształt. stąd to duże zróznicowanie utworów .Graficznie okładka płyty nawiązuje do wcześniejszych dokonań Izraela . a "Don't Dominate" jest rozwinięciem idei utwor "biada, biada , biada z 1983roku
Porównując te dwa kawałki to widac bardzo duży krok do przodu. Myślę że zespól powinien iść w tym kierunku. Dobrze się prezentują " Interesy " trochę z  wczesnego punka i reggae. Wysłuchałem "Alibi " ,i " Serce Człowieka " Maleo Reggae Rockers .Nie zachwyciły mnie .Vavamuffin  słyszałem "Sekta" , Bless" " Poland story" Jamal , East West Rockers niestety nie.
Zapomnieliśmy o Daab i może wczesnym T.Love.

+0
Mariusz Gorgoń

1848
2160 Posts
2160
Invite Me as a Friend
Top 25 Poster
5/16/2009 8:54:34 AM

IZRAEL-DON`T DOMINATE z płyty "Dża Ludzie"  Izraela czyli Legendy Polskiego Reggae i Polskiej sceny muzycznej

+0

My Links

Search for People

Enter part of a name below to search our members.

Advanced